V košarko 3x3 prihaja Ron Artest

Ameriška športna televizija ESPN poroča, da bo v drugi sezoni lige BIG3 nastopal tudi upokojeni profesionalni košarkar in NBA prvak iz leta 2010 Metta World Peace, ki bo v njej igral pod svojim rojstnim imenom.

V Pekingu je med vikendom potekal finalni turnir svetovne turneje v košarki 3x3. Na njem so med 12 moštvi nastopile tudi kar tri slovenske ekipe, na najvišjem mestu pa je končal 3x3 Piran.

Košarkarji 3x3 Pirana so veliki zmagovalci turnirja svetovne turneje Masters v kitajskem Čengduju. V finalu so s točko razlike ugnali srbski Zemun. Kranj je turnir zaključil na četrtem mestu, Ljubljana pa na petem.

Debrecen je bil med 30. avgustom in 1. septembrom peta postaja svetovne turneje v košarki 3x3. Na Madžarskem so slovenske barve predstavljale ekipe Kranj, Ljubljana in Monaco.

Slovenska reprezentanca do 23 let v košarki 3x3 na tekmovanjih še ni našla prave konkurence. Po treh mednarodnih turnirjih na Češkem in Madžarskem je z nasprotniki pometla tudi na turnirju na Šrilanki.

Ta vikend je v Ljubljani potekal prvi FIBA turnir serije Challenger. Prvega mesta so se razveselili košarkarji srbske ekipe Liman, ki so v finalu z 21:13 premagali ekipo Ljubljana.