V noči na ponedeljek je potekal peti finalni dvoboj med Warriorsi in Cavaliersi. V nabito polni dvorani je ekipa, ki jo vodi Steve Kerr, prišla do tretje zmage in zaključne žoge.

(foto: AP Photo/Ben Margot)

Finale lige NBA, peta tekma, nedelja, 14. junija:

Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers 104:91 (22:22, 29:28, 22:17, 31:24) 3:2*

Curry 37 (7 skokov in 4 podaje), Green 16 (9 skokov, 6 podaj); James 40 (14 skokov in 11 podaj), Thompson 19 (10 skokov).

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnji četrtini. Cavaliersi so bili 5 minut pred koncem srečanja še v igri za zmago (84:85). Domačini so odločilni korak za zmago naredili z delnim izidom 19:5, ki sta za zrežirala Stephen Curry in Andre Igoudala

Stephen Curry, igralec Golden Statea: "To je bila vsekakor tekma, ki jo bom ohranil v spominu. Posebna bo le, če bomo osvojili naslov."

Klay Thompson, igralec Golden Statea: "Nismo se predali, bili smo potrpežljivi. In še dve besedi: Stephen Curry."

LeBron James, igralec Clevelanda: "Počutim se samozavestno, ker sem najboljši igralec na svetu. Obljubljam sedmo tekmo v Oracle Areni."

* izid v zmagah, igrajo na štiri dobljene tekme.