BRAVO: SLO rep. do 20 let zmagovalno začela EP

Mlajši člani so uspešno z zmago otvorili evropsko prvenstvo. (foto: KZS)

Moško evropsko prvenstvo do 20 let, torek, 9. junij:

Estonija – Slovenija 69:79 (25:20, 20:27, 15:17, 9:15)

Paasoja (6 skokov) in Laane po 12; Lapornik 21 (8 skokov), Hrovat 17 (4 skoki, 3 podaje), Rojc 12 (7 skokov).

Po slabšem začetku so gostje hitro vzpostavili ravnotežje na začetku 2. četrtine. Izid polčasa je z natančnim metom za 3 točke postavil Domen Bratož za +2 slovenske reprezentance (47:45). V 2. delu tekme je četa Damjana Novakoviča strnila odpor domačinov in v 25. minuti povedla za 11 točk (58:47). Manj kot minuto pred koncem 3. četrtine se je estonska zasedba nevarno približala - le na -2 (60:62), vendar do preobrata ni prišlo. V zadnji četrtini, natančneje v 36. minuti je Slovenija znova prišla do občutnejše prednosti (76:65) in dvoboj mirno pripeljala do konca.

Domačini so kljub porazu (presenetljivo) dobili skok (40:39). Na tem mestu še dodajmo, da sta obe moštvi izgubili veliko žog (zmagovalec dvoboja 16, poraženec pa kar 21). Slovenci bodo pred nadaljevanjem prvenstva morali zmanjšati število izgubljenih žog.

V sredo (jutri) se bodo izbranci Damjana Novakoviča pomerili s Francijo, ki je danes klonila proti Italiji (70:76).