Košarka je zakon!

 
 
 

 

 

 

Mlajše kategorije

SLO košarka na FB

facebook

Slovenci nemočni proti razigranim Litovcem

Slovenska moška kadetska reprezentanca je na drugi tekmi evropskega prvenstva divizije A doživela drugi poraz. Po Izraelu je bila od nje boljša tudi izbrana vrsta Litve, ki je zmagala s kar 50 točkami razlike (55:105).


(foto: FIBA)

Tako kot po prvi je tudi po drugi tekmi glavni razlog za poraz treba iskati v izredno slabi tretji četrtini, v kateri so naši fantje tokrat dali le 4, prejeli pa kar 33 točk in pred zadnjo četrtino posledično zaostajali za velikih 47 točk (32:79).

Slovenci na tekmi niso vodili niti enkrat, z Litovci pa so se enakovredno kosali le v prvi četrtini, ki so jo izgubili z 18:23. V prvih desetih minutah je bil prvi strelec naše ekipe Luka Tekavčič, ki je dosegel 7 točk.

V naslednjih 20 minutah je sledil popoln razpad sistema, zaradi česar so naši fantje v tem obdobju zbrali skoraj več izgubljenih žog (12) kot pa potrebnih točk (14).

Po tako katastrofalni igri ni bilo več rešitve, poraz s še višjo razliko pa je preprečila bolj učinkovita igra Slovenije v četrti četrtini (23:26).

V naši ekipi je dvomestno število točk dosegel le Anže Medved (10), ki je bil z dodatnimi 6 skoki, 2 podajama ter 1 pridobljeno žogo in blokado tudi najkoristnejši igralec slovenske reprezentance (indeks 14).

Izbrance Dejana Gašperina danes ob 13.45 uri čaka še zadnja tekma v skupini A, po dvoboju s Črno goro pa obračun osmine finala, na katerem bodo njihovi nasprotniki ali predlanski prvaki Španci ali pa lani tretjeuvrščeni Srbi.

Evropsko prvenstvo divizije A za fante do 16 let:

2. kolo skupine A:

Sobota, 11. avgust:

SLOVENIJA - LITVA 55:105 (18:23, 10:23, 4:33, 23:26)

Medved 10, Tekavčič in Klavžar U. 9, Malovčič 8; Butkus 15, Repšis 13, Rubštavičius 12.

STATISTIKA

Dejan Gašparin, selektor slovenske reprezentance:

"Litovci so nas nadigrali v vseh elementih košarke. Enostavno so bili boljši. Mi bomo morali svojo priložnost iskati drugje."


Sorodni prispevki:

Prenovljena ekipa kadetov uvodoma poražena

Share

Komentarji   

 
+7 #11 Dule 09:58 13-08-2018
Slovenski igri manjka kombinatorika in skok-šut. Tole solo zaganjanje v raketo se bo moralo nehati. Morda že kar na naslednjih tekmah.
Citat
 
 
+8 #10 ekran 09:46 13-08-2018
Ni problem Gasperin,dosti vecji problem so nekatere namisljene zvezdice,katere v ospredje dajajo edino sebe,si nabirajo statistiko in jih za kolektiv bore malo zanima.Vsi vidimo po teh tekmah kateri so,pa kar nastejmo jih -Malovcic,Ivankovic,Klavzar,,,
Pubeci,ce mislite kaj narediti na tem prvenstvu,potem dajte v ospredje kolektiv,ne pa sebe.
Srecno!!
Citat
 
 
+7 #9 Tomaz 08:50 13-08-2018
Kot so nekateri pred menoj že zapisali, nedvomno material imamo (igralce), problem je nekje drugje. Prvič to so tekme U16, kar pomeni letnik 2002 in mlajši, zakaj potem ni reprezentanca sestavljena iz letnika 2002, material imamo, saj mlajši so lahko priključeni h reprezentanci in se kalijo, vendar prvenstvo bi pa morali igrati letnik 2002. Saj ta problem je tako ali drugače problem pri vseh selekcijah. Drugič, tisti, ki so izpadli iz izbora, jim je bilo rečeno nekako takole, so odlični igralci in naj se razvijajo naprej, vendar ne pašete v sistem igre, ki jo goji selektor. In zadnje, igralci, ki niso bili izbrani, pa bi lahko igrali za reprezentanco niso toliko na izgubi, kot pa je reprezentanca, ker ne igrajo zanjo.
Citat
 
 
+9 #8 realist 17:02 12-08-2018
quote name="realist"]moj komentar izpred enega tedna...….ko gledaš vse te prenose in bereš komentarje, še laik lahko zaključi samo eno - imamo material, nimamo pa "mojstrov" da iz njega naredijo dobre izdelke...delati izdelke iz dobrega materiala ob prihodu na priprave reprezentance je popolna blodnja ...to se dela skozi sezono v klubih … ja pa kaj ko pa so "mojstri" v klubih na tako bornem nivoju...ljudje brez pedagoškega znanja, z igranjem košarke pa so po večini končali kot kadeti, max. mladinci.....kje si Mare M?!……..samo potrjuje realnost
Citat
 
 
+3 #7 Jožko 15:41 12-08-2018
Tudi Izrael jih je kasiral od Litve. Realno je Litva 2 klasi boljša od ostalih v skupini.
Citat
 
 
+23 #6 celjan 13:55 12-08-2018
selektor ne more biti zaposlen na kzs in ze 4leta ne delat z nobeno ekipo
Citat
 
 
+3 #5 ole 13:45 12-08-2018
čudno da se zgodi takšen poraz. selektor je tako lepo naredil in izvedel treninge in lepo teoretično postavil igro. škoda mladcev da so tako vodeni.
Citat
 
 
+4 #4 Replika Slo 12:53 12-08-2018
Za rezultate je odgovoren izključno eden.
To je selektor.
Objektivno je odgovoren samo še tisti ki je tega selektorja postavil.
Dejstvo je da bi ekipa Domžal igrala Litvo vsaj neodločeno, Slo repka pa izgubi 50 pik.
Na tej tekmi se je vidla litovski šola kosarke(zelo lepi zadeti kosi iz vseh pozicij). Na slovenski strani pa se je vidla vsa beda blefiranja.. niti ene ekipne akcije v ekipnem športu kot je košarka. Do kdaj še? Po mojem dokler bo zveza kakršna je. Zelo zelo podobno situaciji v slo tenisu.
Citat
 
 
+2 #3 Zeto 12:48 12-08-2018
Fantje sam glavo gor in na puno naprej!
Citat
 
 
+6 #2 Slo 11:49 12-08-2018
Zgubit za 50 tock je res sramota, vendar realno je da sodimo v vrh B divizije. To kdo je selektor me niti ne moti ker on ne igra. Igralci bi morali dati dosti vec, posebej zeljo da te Litva ne razbije. Tako so dali gate dol in se je zgodila sramota.
Citat
 

Dodaj komentar

Iskalnik