Mlajše kategorije

Prenovljena ekipa kadetov uvodoma poražena

Slovenska fantovska reprezentanca do 16 let je evropsko prvenstvo divizije A začela s porazom. V Novem Sadu ji je prvo zmago speljala izbrana vrsta Izraela, ki je po prevladi v drugem polčasu slavila zmago s 78:63.

(foto: FIBA)

Izbranci Dejana Gašparina so tekmo odprli z dvema uspešnima akcijama, ki ju je realiziral Kim Klavžar, v vodstvu pa nato ostali do 7. minute, ko so Izraelci najprej izenačili na 8:8, minuto kasneje pa še prvič povedli (11:10). V zaključku uvodne četrtine je sledila nova ofenziva Slovencev, ki so v zadnji minuti dodali še 6 točk in po prvih dveh točkah Marka Filipa Ivankoviča v drugo četrtino odnesli 5 točk naskoka (11:16).

Izenačeno igro smo spremljali tudi v drugi polovici prvega polčasa, ki se je po dveh uspešnih prostih metih Alena Malovčiča prav tako bolje končala za slovenske košarkarje (31:32), v tretji četrtini pa so njihovi nasprotniki prestavili v višjo prestavo, dosegli še kar 28 točk in si pred četrto četrtino zagotovili 10 točk naskoka (59:49).

Odločilno četrtino so bolje začeli Izraelci, ki so v 32. minuti prednost povišali na 12 točk (61:49), potem pa so Slovenci začeli zniževati zaostanek. Ko je Malovčič v 35. minuti prispeval zadnji dve od svojih končnih 13 točk, je razlika znašala le še 4 točke (63:59), tu pa se je njihova vrnitev v igro za zmago žal tudi ustavila, saj so kmalu zatem Izraelci znova strnili svoje vrste, z bliskovitim napadom naredili delni niz 11:0 in se 81 sekund pred koncem obračuna oddaljili za previsokih 15 točk (74:59).

Na strani Slovenije, ki je zbrala vsega 6 podaj in kar 23 izgubljenih žog, je najbolj učinkovito predstavo prikazal Kim Klavžar, ki je vpisal 11 točk, 5 skokov, 3 pridobljene žoge in 1 podajo (indeks 13).

Naši reprezentanci naslednjo oviro predstavlja trenutno vodilna ekipa skupine A, Litva, s katero se bo pomerila danes ob 16. uri.

Evropsko prvenstvo divizije A za fante do 16 let:

1. kolo skupine A:

Petek, 10. avgust:

IZRAEL - SLOVENIJA 78:63 (11:16, 20:16, 28:17, 19:14)

Dovrat 18, Aharoni in Levy 15, Rinski 9; Malovčič 13, Klavžar U. 12, Klavžar K. 11.

Dejan Gašparin, selektor slovenske reprezentance:

"Prva tekma, polna vzponov in padcev. Za vse je to prva izkušnja na prvenstvu. Kljub porazu gremo dalje dvignjenih glav. Pomembna je naslednja tekma, ki bo še težja. Danes nam je največ težav povzročal njihov center in rušenje ritma z menjavanjem obramb. Dejstvo pa je, da je obramba tista, ki odloča. Današnja je bila premalo odločna, prav tako kot je bil premalo samozavesten naš napad. Verjamem, da smo sposobni veliko več."