Mlajše kategorije

Naša ekipa prvič poražena

Slovenska fantovska reprezentanca do 18 let je na evropskem prvenstvu divizije B utrpela prvi poraz. Na svoji peti in s tem zadnji tekmi skupine D je morala priznati premoč Bolgariji, proti kateri je izgubila s 66:69.

(foto: FIBA)

Slovenski košarkarji so tako prvi del tekmovanja zaključili s štirimi zmagami in le enim porazom, s tem izkupičkom pa osvojili prvo mesto v skupini in povsem zasluženo napredovali v četrtfinale.

Varovanci Tomaža Fartka so obračun z Bolgari tudi brez pomoči Gregorja Glasa in Jakoba Strela začeli spodbudno in po dobljenih uvodnih dveh četrtinah na glavni odmor odšli s prednostjo 9 točk (27:36), po vrnitvi na parket pa tudi zaradi napornega tekmovalnega ritma popustili, izgubili obe preostali četrtini in klonili s 66:69.

Naši fantje so bili v igri za zmago vse do zadnjih štirih sekund, potem pa so njihovi nasprotniki spretno izsilili osebno napako Grege Kuralta in z dvema uspešnima prostima metoma tehtnico dokončno nagnili na svojo stran.

Na strani Slovenije, ki je za Bolgarijo najbolj zaostajala pri metu za tri točke (5/18 oz. 27,8 % : 9/20 oz. 45 %), si naziv najkoristnejšega igralca razdelila Kuralt in Petar Vujačić, ki sta zbrala 17 indeksnih točk. Kuralt je dosegel 10 točk, 9 skokov ter 1 podajo in pridobljeno žogo, Vujačić pa je pristavil 15 točk, 3 skoke, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo.

Slovenska reprezentanca se bo v četrtfinalu srečala z izbrano vrsto Češke, tekma pa bo v Skopju na sporedu jutri ob 16.30 uri.