Mlajše kategorije

Mladinci v četrtfinale s 1. mesta!

Po dnevu premora se je v Skopju nadaljevalo mladinsko evropsko prvenstvo divizije B, na katerem sta po koncu četrtega kroga skupinskega dela neporaženi samo še reprezentanci Estonije in Slovenije.

(foto: FIBA)

Mladi Slovenci so si že četrto zaporedno zmago zagotovili na dvoboju s Slovaško, ki so jo po izredno izenačeni in napeti tekmi ugnali s 73:66.

Kot razkriva že sam končni rezultat, je bil obračun odločen šele v njegovih zadnjih izdihljajih, na naše največje veselje pa so daljši konec v razburljivi končnici še enkrat več potegnili naši fantje.

Po prvem polčasu izbrancem Tomaža Fartka ni kazalo dobro, saj so ob glavnem odmoru, predvsem zaradi kar 12 izgubljenih žog in zgolj 20-odstotnega meta za tri (3/15), zaostajali za 10 točk (25:35), po vrnitvi na igrišče pa so začeli gojiti svojo prepoznavno igro.

V tretji četrtini so na krilih 8 točk Gregorja Glasa zaostanek razpolovili (45:50), v vnovično vodstvo pa prešli v 33. minuti, ko je Žiga Samar s svojo tretjo trojko Sloveniji priboril minimalno prednost (54:53).

Dve minuti in pol pred koncem tekme sta bili moštvi še zmeraj povsem poravnani (65:65), nato pa so Slovenci stopili skupaj, dosegli 8 zaporednih točk (Samar 5, Jure Ličen 3) in 9 sekund pred zadnjim zvokom sirene povedli z istoštevilčno in neulovljivo razliko (73:65).

Najkoristnejši igralec tekme je še tretjič na letošnjem prvenstvu postal Gregor Glas, ki je proti Slovakom vknjižil 20 točk, 5 skokov ter 2 podaji in pridobljeni žogi (indeks 16).

Izbrana vrsta Slovenije se bo danes ob 18.45 uri pomerila še z Bolgarijo, že pred njenim zadnjim srečanjem v skupini D pa je znano, da bo v četrtfinale odšla z najboljšega izhodišča.

Evropsko prvenstvo divizije B za fante do 18 let:

4. kolo skupine D:

Torek, 31. julij:

SLOVENIJA - SLOVAŠKA 73:66 (13:17, 12:18, 20:15, 28:16)

Glas 20, Samar 16, Nemanič in Ličen 10; Batovsky 18, Palenik 12, Kubala 11.

Tomaž Fartek, selektor slovenske reprezentance:

"Po izredno slabi predstavi v prvem polčasu, smo pokazali karakter in srčnost ter tekmo obrnili v svoj prid. Na trenutke pozabimo lastno identiteto, zato me veseli, da smo si s to zmago zagotovili prvo mesto v skupini. Mislim, da je čas, da se zopet malo bolj osredotočimo na svojo igro, kot pa na nasprotnikovo. Tekom priprav in prvenstva so fantje pokazali odlično zmožnost učenja in sprejemanja informacij, zato sem prepričan, da nas je ta tekma naredila le še močnejše in bolj pripravljene za izločilne boje, ki so pred nami."