Mlajše kategorije

Slovenska fantovska reprezentanca do 18 let je v Skopju evropsko prvenstvo divizije B odprla z visoko zmago nad Albanijo, ki jo je po prepričljivi predstavi odpravila s kar 44 točkami razlike.

(foto: KZS)

Varovanci Tomaža Fartka so svoje vrstnike porazili z 79:35, največjo prednost pa so si priigrali v tretji četrtini, ki so jo z izjemno kolektivno igro in 8 pridobljenimi žogami dobili s kar 32:5.

V prvi četrtini smo spremljali precej nervozno in tudi zato izenačeno igro, v kateri se nobeni ekipi ni uspelo oddaljiti za več kot 3 točke, potem pa so se naši fantje vendarle zbrali, v vsaki naslednji četrtini dosegli vsaj 16 in skupno prejeli samo še 25 točk ter posledično slavili visoko zmago.

V prej omenjeni tretji četrtini je z 12 točkami in 3 pridobljenimi žogami blestel Gregor Glas, ki je bil na koncu tudi najkoristnejši igralec in najboljši strelec tekme, saj je srečanje po vsega 23 minutah igre končal pri 19 točkah, 6 pridobljenih žogah, 2 podajah in 1 skoku (indeks 22).

Še bolj kot enkratna predstava Glasa pa pred nadaljevanjem tekmovanja veseli podatek, da je Fartek za 10 ali več minut v igro poslal vse slovenske reprezentante in da so se prav vsi vpisali med strelce.

Našo reprezentanco naslednji obračun čaka danes ob 16.30 uri, njena nasprotnica pa bo izbrana vrsta Danske, ki je na prvi tekmi s 77:69 ugnala Bolgarijo.

Evropsko prvenstvo divizije B za fante do 18 let:

1. kolo skupine D:

Petek, 27. julij:

ALBANIJA - SLOVENIJA 35:79 (10:9, 9:16, 5:32, 11:22)

Berati 12, Coco 11, Syku 4; Glas 19, Vujačić 15, Samar 11.

Tomaž Fartek, selektor slovenske reprezentance:

"Zelo se nam je poznalo, da je minilo kar nekaj časa od naše zadnje pripravljalne tekme. Kljub napadalni neučinkovitosti, smo skozi celotno srečanje uspeli držati visoko intenzivnost v obrambi. V tretji četrtini smo dosegli kar nekaj lahkih točk iz protinapadov in se potem tudi malce sprostili na postavljeno obrambo. Čestitam fantom za zmago! Led je prebit, gremo dalje!"