B reprezentanca s Kitajske s tremi ničlami

Slovenska B reprezentanca je v nedeljo končala z nastopi na pripravljalnem turnirju na Kitajskem, kjer ji niti v tretje ni uspelo ugnati povprečne izbrane vrste Kitajske.

(foto: KZS)

Slovenci so na prvi tekmi klonili z 62:85, na drugi z 68:100, na tretji pa so bili poraženi s 66:79.

Tako kot na prvih dveh srečanjih, so varovanci Aleksandra Sekulića tudi na tretjem že v prvem polčasu prejeli več kot 35 točk in na glavni odmor odšli z vsaj 18 točkami zaostanka (28:47), v drugem polčasu pa znova lovili tekmece, dokler jim vnovič ni zmanjkalo časa in moči.

Slovenski košarkarji so tudi na tretji tekmi iz igre metali pod 40 % (tokrat 24/61 oz. 39 %), zbrali manj kot 12 podaj (11) in izgubili 15 ali več žog (20).

Na tretji tekmi je bil njihov najkoristnejši igralec Bojan Radulović, ki je vpisal 9 točk, 6 skokov, 2 podaji in 1 pridobljeno žogo, naš najbolj učinkovit igralec na turnirju pa je bil Miha Vašl, čigar povprečje je znašalo 20 minut, 10 točk, 3,3 skoka ter 1,7 podaje in ukr. žoge (indeks 9,7).

Pripravljalna tekma B reprezentance:

Nedelja, 22. julij:

KITAJSKA MODRI - SLOVENIJA B 79:66 (21:14, 26:14, 19:14, 13:24)

Slovenija: Hodžić 16, Radulović 9, Vašl 8, Kosi 6, Martinčič in Vončina 5, Šantelj, Barič in Durnik 4, Ferme 3, Brodnik 2, Močnik.

Aleksander Sekulić, selektor slovenske reprezentance:

"Turnir na Kitajskem je bil za nas dober. Za igralce je bil velik izziv, postaviti se proti tako agresivni igri kot jo gojijo na Kitajskem. Potovanje je bilo za nas zahtevno, prav tako ritem tekem. Želeli bi si še kakšen dan več za adaptacijo, kar bi pomagalo predvsem igralcem. Veseli me, da smo iz tekme v tekmo napredovali tako ekipno kot individualno."