Mlajše kategorije

Mlajšim članom uspel preboj do finala in divizije A!

Slovenska fantovska reprezentanca do 20 let na evropskem prvenstvu divizije B v Sofiji ne pozna poraza niti po sedmi odigrani tekmi, z zmago v polfinalu pa si je že zagotovila tako želeno vrnitev v elitno divizijo.

(foto: FIBA)

Uvrstitev v finale so si slovenski košarkarji priigrali s slavjem nad Rusijo, ki so jo v izredno izenačenem obračunu ugnali s 60:50.

V prvih 30 minutah igre se nobeni ekipi ni uspelo oddaljiti za več kot 6 točk, moštvi pa sta se v tem času kar dvanajstkrat izmenjali v vodstvu.

Zmagovalca smo tako dobili šele v četrti četrtini, natančneje v zadnjih dveh minutah igre, ko so naši fantje še zadnjič prevzeli pobudo, dosegli 7 zaporednih točk (Urban Oman 4, Miha Škedelj 2, Jurij Macura 1) in 22 sekund pred koncem tekme povedli s 60:49.

Naša izbrana vrsta je najbolj prevladovala pri metu z razdalje (8/24 oz. 33,3 % : 3/19 oz. 15,8 %), pomembno vlogo pa je odigrala tudi njena požrtvovalnost pri lovljenju odbitih žog, saj so varovanci Daliborja Damjanovića zbrali kar 14 skokov več kot njihovi nasprotniki (46:32).

Za najkoristnejšega igralca in prvega strelca Slovenije se je izkazal Jurij Macura, ki je z 19 točkami in prav toliko skoki osvojil dvojnega dvojčka, temu pa dodal še 2 blokadi in podaji ter 1 pridobljeno žogo.

Slovenska reprezentanca se bo v finalu, ki se bo odigralo danes ob 19.45 uri, pomerila z izbrano vrsto Poljske, ki je v polfinalu s 66:62 porazila Latvijo.

Evropsko prvenstvo divizije B za fante do 20 let:

Polfinale:

Sobota, 21. julij:

SLOVENIJA - RUSIJA 60:50 (18:12, 7:12, 16:16, 19:10)

Macura 19, Oman 16, Ožegovič 13; Motovilov 26, Popov 10, Khomenko 5.

Dalibor Damjanović, selektor slovenske reprezentance:

"Sem brez besed! Lahko smo ponosni na naše fante in na naš strokovni štab. Samo nekaj mi je jasno kot beli dan in to je dejstvo, da imajo prav vsi potencial na svojem področju! Hvala navijačem, ki so prišli v Sofijo. Bili so enkratni!"