B reprezentanca tudi v drugo brez rešitve proti Kitajski

Slovenska B reprezentanca je po prvi visoko izgubila tudi na drugi pripravljalni tekmi, na kateri je morala vnovič priznati premoč izbrani vrsti Kitajske.

(foto: KZS)

Selektor Aleksander Sekulić in njegovi izbranci so v sredo izgubili za 23 točk (62:85), včeraj pa prejeli še 15 točk več in klonili za kar 32 točk (68:100).

Slovenci so tudi v drugo že v prvem polčasu prejeli več kot 35 točk, tokrat kar 70, kar pomeni, da se bodo morali v prihodnje najbolj posvetiti izboljšanju igre v obrambi.

Naši fantje so zadeli le eno četrtino vseh metov za tri točke (6/24 oz. 25 %) in iz igre znova metali pod 39 % (23/60 oz 38 %), medtem ko so Kitajci že v prvi četrtini za dve točki metali s kar 77-odstotno uspešnostjo, v prvem polčasu pa od 29 metov iz igre zgrešili le petkrat (82,7 %).

Edina svetla točka slovenske reprezentance je bila, da se je med strelce vpisalo vseh njenih dvanajst igralcev. Največ točk (12) je dosegel Bojan Radulović, najkoristnejši igralec iz vrst poražencev pa je bil Miha Vašl, ki je zbral 9 točk, 3 skoke in podaje ter 2 pridobljeni žogi.

Slovenska B reprezentanca bo mini turnejo po Kitajskem končala v nedeljo, ko se bo še tretjič zoperstavila izbrani vrsti Kitajske.

Pripravljalna tekma B reprezentance:

Petek, 20. julij:

KITAJSKA MODRI - SLOVENIJA B 100:68 (36:20, 34:16, 17:19, 13:13)

Slovenija: Radulović 12, Vašl 9, Vončina 8, Hodžić in Brodnik 7, Martinčič 6, Ferme, Barič in Durnik 4, Močnik 3, Šantelj in Kosi 2.

Aleksander Sekulić, selektor slovenske reprezentance:

"Prvi polčas smo bili enostavno nedorasli Kitajski, ki je fantastično začela tekmo. V napadu so zadeli praktično vse. V drugem polčasu smo vzpostavili ravnotežje in v določenih momentih bili boljši nasprotnik. Z igro v drugih dvajsetih minutah smo pokazali, kako se igra za dres reprezentance."