Mlajše kategorije

Slovenija že v polfinalu!

V Sofiji se je evropsko prvenstvo do 20 let prevesilo v zaključni del, po koncu četrtfinalnih dvobojev pa v boju za naslov prvaka ostajajo le še štiri reprezentance. Na naše veliko zadovoljstvo je med njimi tudi naša izbrana vrsta, ki si je uvrstitev v polfinale priigrala z zmago nad Belgijo.

(foto: FIBA)

Mladi Slovenci so Belgijce po vodstvu skozi vseh 40 minut igre premagali s 64:52, v današnjem polfinalu pa se bodo ob 19.30 uri pomerili z Rusi, ki so iz boja za medalje izločili Fince (78:71).

Varovanci Daliborja Damjanovića so temelje za zmago postavili že v uvodni četrtini, v kateri so dali kar 20, prejeli pa le 3 točke.

Do prve dvomestne prednosti so prišli že po dobrih štirih minutah igre, ko so po pridobljeni žogi in zabijanju Jurija Macure povedli z 10:0, prvi koš pa nato prejeli šele sredi 5. minute (13:2).

Naši fantje so prevladovali tudi v naslednjih desetih minutah in na glavni odmor odšli z naskokom 14 točk (30:16), potem pa padli v igri in Belgijcem dopustili, da so slednji z delnim nizom 16:8 v 27. minuti zaostanek znižali na 6 točk (38:32).

Belgija kljub temu ni prevzela vodstva, saj je Slovenija nato našla izhod iz krize, v preostalem času naredila delni izid 7:1 (Aljaž Bratec in Gaber Ožegovič 3, Jan Strmčnik 1) in se v četrto četrtino podala s prednostjo 12 točk (45:33).

V zadnji desetih minutah so belgijski košarkarji še nekajkrat poskusili ujeti priključek, a bili pri tem vsakokrat neuspešni. Naša reprezentanca je odbila vsak njihov napad in po prostem metu Matica Vesela zasluženo slavila še šesto zaporedno zmago.

Najkoristnejši igralec in najboljši strelec Slovenije je bil Miha Škedelj, ki je k preboju v polfinale prispeval 20 točk, 6 skokov, 5 pridobljenih žog in 1 blokado.

Evropsko prvenstvo divizije B za fante do 20 let:

Četrtfinale:

Petek, 20. julij:

SLOVENIJA - BELGIJA 64:52 (20:3, 10:13, 15:17, 19:19)

Škedelj 20, Oman 11 , Strmčnik 10; Snyers 13, Lambrecht 12, Neri 10.

Dalibor Damjanović, selektor slovenske reprezentance:

"Čestitke vsem igralcem, Orešniku, Kraševcu, Bergincu, Zdolšku in Jurjavčiču za vstop v polfinale! Danes se bomo poskušali čim bolj spočiti in optimalno pripraviti na sobotno tekmo, ne glede na to, kdo bo naš nasprotnik. Dali bomo vse od sebe."