Mlajše kategorije

Slovenska fantovska reprezentanca do 20 let je na drugi tekmi evropskega prvenstva divizije B v Bolgariji vknjižila drugo zmago. Po Bolgariji je v Sofiji brez večjih težav ugnala tudi Slovaško in dala vedeti, da jo v skupini B zanima le prvo mesto.

(foto: FIBA)

Naši fantje so Slovake premagali z rezultatom 71:49, zmago pa so si, tako kot na prvi tekmi, zagotovili v drugem polčasu.

Tokrat z zares prepričljivo tretjo četrtino, v kateri so na krilih 13 točk v režiji Denisa Alibegovića in Urbana Omana naredili delni izid 21:9 in pred začetkom zadnjih desetih minut povedli s 50:37.

Slovenija je bila od Slovaške boljša v vseh segmentih igre, razen pri metu za tri točke (8/24 oz. 33,3 % : 7/20 oz. 7/20 oz. 35 %), bolj kot ta podatek pa veseli predvsem dejstvo, da se je med varovanci Daliborja Damjanovića med strelce vpisalo kar 10 igralcev oziroma prav vsi, ki so vrgli na koš.

Za zmago je največ točk prispeval Denis Alibegović (15), najbolj učinkovito predstavo pa je prikazal Jan Dornik, ki je zabeležil kar 12 skokov, 5 točk, 3 podaje ter 1 pridobljeno žogo in blokado.

Slovenska reprezentanca se bo danes ob 12.45 uri srečala še z izbrano vrsto Moldavije, potem pa jo čaka zaslužen dan premora.

Evropsko prvenstvo divizije B za fante do 20 let:

2. kolo skupine B:

Sobota, 14. julij:

SLOVENIJA - SLOVAŠKA 71:49 (16:15, 13:13, 21:9, 21:12)

Alibegović 15, Bratec 11, Macura 10; Drgon 13, Szabo 12, Mokran in Majerčak 9.

Dalibor Damjanović, selektor slovenske reprezentance:

"Edino, kar je danes pozitivnega je to, da smo zmagali tekmo. Tanka je linija med ležernostjo in tveganjem, da izgubiš srečanje. Včeraj smo proti Bolgariji odigrali veliko bolje, danes pa smo še posebej prvi polčas odigrali katastrofalno."