Mlajše kategorije

Petek 13. je bil za slovensko fantovsko reprezentanco do 20 let vse prej kot nesrečen dan, saj je slednja evropsko prvenstvo divizije B začela naravnost odlično in v Bolgariji zanesljivo vknjižila svojo prvo zmago.

(foto: FIBA)

Varovanci Daliborja Damjanovića so bili v Sofiji boljši od gostiteljev prvenstva, ki so jih po vseh štirih dobljenih četrtinah premagali s 73:52.

Naši fantje na tekmi niso zaostajali niti enkrat. Do prve dvomestne prednosti so prišli v zadnji minuti prve četrtine, ko je Matic Vesel s prostima metoma povišal izid na 21:11, najvišjo prednost pa so si priigrali v 38. minuti, ko je Denis Alibegović s trojko razliko povečal na 22 točk (49:71).

Slovenija je bila od Bolgarije slabša le pri skoku (25:34) in storjenih osebnih napakah (25:16), največjo prednost pa je imela pri metu za tri točke (12/30 oz. 40 % : 4/17 oz. 23,5 %).

Na prvi tekmi je najvišji koeficient uspešnosti in tudi največ točk zbral Aljaž Bratec, ki je dosegel 18 točk, 6 podaj, 3 pridobljene žoge ter 1 skok in blokado (indeks 17).

Naslednji preizkus Slovence čaka že danes, ko se bodo ob 15. uri pomerili s Slovaško, ki je včeraj morala priznati premoč Estoniji (71:73).

Evropsko prvenstvo divizije B za fante do 20 let:

1. kolo skupine B:

Petek, 13. julij:

BOLGARIJA - SLOVENIJA 52:73 (11:23, 13:14, 13:16, 15:20)

Vasov in Alipiev 12, Minčev 9, Krastanov 7; Bratec 18, Alibegović 11, Jurček 10.

Dalibor Damjanović, selektor slovenske reprezentance:

"Čestitke fantom za prikazano. Lahko rečemo, da smo prebili led. Prva tekma na prvenstvu je vedno najtežja. Če vzamemo v obzir, da si skozi pripravljalno obdobje nismo mogli ogledati nobene tekme Bolgarov, da bi se na njih lahko pripravili, lahko rečemo, da ta zmaga pomeni še več. V rotaciji igralcev imamo še nekaj rezerv. Vsi košarkarji, ki so stopili na parket, so držali nadzor nad potekom obračuna. Košarkarji Stipaničev, Ožegovič, Macura in Zajc so igrali malo manj, a prišle bodo tekme, ko bodo tudi oni morali prispevati svoj del. Še enkrat čestitke fantom."