V madžarskem Šopronu so sinoči postali znani vsi udeleženci četrtfinala evropskega prvenstva za mlajše članice, v katerem pa igre slovenske reprezentance žal ne bomo mogli spremljati.

(foto: FIBA)

Naša dekleta so na tekmi osmine finala namreč morala priznati premoč Italijankam (73:64), v preostalem delu tekmovanju pa se bodo potegovala le še za osvojitev končnega 9. mesta.

Sosedski obračun je bil kljub kar dvema poškodovanima Slovenkama (po ponedeljkovi poškodbi kapetanke Aneje Einfalt se je sredi prve četrtine poškodovala še Tinkara Zoran) odločen šele v zadnjih petih minutah.

Teja Goršič je z uspešnima prostima metoma Slovenijo v 35. minuti približala na 62:55, potem pa je Italija znova prevzela kontrolo nad igro in si 4 zaporednimi točkami zopet zagotovila dvomestno prednost (66:55).

Izbranke Predraga Radovića se kljub temu niso hotele kar tako predati in s košem Lare Kozine Bubnič v 37. minuti še enkrat znižale zaostanek na -7 (66:59), nato pa spet popustile in pred vstopom v zadnjo minuto srečanja prejele 6 zaporednih in hkrati tudi odločilnih točk.

Slovenke so tokrat za eno (82,4:67,7 %), dve (51,6:43,4 %) in tudi tri točke (33,3:20 %) metale precej bolj uspešno kot njihove tekmice, a kaj ko so tudi na četrti tekmi izgubile skok (29:42) in za povrh zapravile še kar 21 žog.

Najkoristnejša igralka Slovenije je bila Lara Kozina Bubnič, ki je dosegla 10 točk, 6 skokov in 1 pridobljeno žogo.

Slovenska izbrana vrsta bo lov na 9. mesto začela že danes ob 15.15 uri, ko se bo pomerila z reprezentanco Poljske, ki je včeraj proti Portugalski klonila s 46:61.

Evropsko prvenstvo divizije A za dekleta do 20 let:

Osmina finala:

Torek, 10. julij:

ITALIJA - SLOVENIJA 73:64 (15:22, 18:15, 24:11, 16:16)

Fassina 18, Cubaj 15, Andre 12; Jesenšek 12, Cvijanovič 11, Kozina Bubnič 10.

Predrag Radović, selektor slovenske reprezentance:

"Čestitke puncam za odlično predstavo in borbo čez celo tekmo. Poškodba Aneje Einfalt na srečo ni hujše narave. Morda bo lahko nastopila že na kakšni od preostalih tekem na evropskem prvenstvu. Danes se je poškodovala še Tinkara Zoran, žal pa še ne vemo, kako težka je njena poškodba. Moj cilj je, da do konca evropskega prvenstva nastopimo v celotni postavi."