Slovenska dekliška reprezentanca do 20 let je včeraj v severozahodnem madžarskem mestu Šopron začela z nastopi na evropskem prvenstvu divizije A. Na prvi tekmi se je pomerila z izbrano vrsto Srbije in po trdem boju klonila s 65:72.

(foto: FIBA)

Evropske podprvakinje so obračun začele nervozno, kar je botrovalo temu, da so prvi koš dosegle šele po dveh minutah in pol, ko je met za dve točki zadela Teja Goršič. Njihove nasprotnice so v tem času nanizale 7 točk, po prvem prejetem košu pa znova zapretile in na sredini prve četrtine prvič povedle z dvomestno razliko (4:14).

V drugi polovici uvodne četrtine so naša dekleta prikazala bolj zrelo igro, se približala na vsega 3 točke razlike (19:22), prvo četrtino pa izgubila z 19:24. Varovanke Predraga Radovića so z bolj učinkovito igro nadaljevale v drugi četrtini in po 6 zaporednih točkah (Goršič, Zala Friškovec in Aleksandra Krošelj 2) v 16. minuti prvič na tekmi povedle (32:31), potem pa zopet nekoliko popustile in na glavni odmor odšle z zaostankom 4 točk (39:43).

Slovenke so do novega vodstva prišle v 22. minuti, ko je 5 zaporednih točk za 44:43 prispevala Friškovčeva, nato pa so vajeti igre še enkrat več prevzele Srbkinje, do konca četrtine dodale še 12 točk in pred zadnjimi desetimi minutami vodile s 55:48.

V četrti četrtini so si slovenska dekleta srčno želela narediti preobrat za zmago, a jim to tudi na našo žalost ni uspelo. Friškovčeva je Slovenijo v 34. minuti približala na 58:61, potem pa so znova nastopile minute Srbije, ki je naredila delni izid 9:2 in dobre tri minute pred koncem tekme vnovič povedla z dvomestno prednostjo (60:70).

Slovenkam, ki so imele precej slabši met za dve točki (37,8:62,2 %), manjkal pa jim je tudi boljši skok (27:44), je največ težav povzročala Mina Đorđević, ki se je na koncu ustavila pri 18 točkah, 4 skokih, 2 podajah in 1 pridobljeni žogi, na naši strani pa je najbolj učinkovito igro pokazala Aleksandra Krošelj, ki je zbrala 20 točk, 9 podaj, 4 pridobljene žoge in 3 skoke.

Naslednji tekmec slovenske reprezentance bo izbrana vrsta Rusije, ekipi pa se bosta srečali že nocoj ob 20.15 uri.

Evropsko prvenstvo divizije A za dekleta do 20 let:

1. kolo skupine A:

Sobota, 7. julij:

SLOVENIJA - SRBIJA 65:72 (19:24, 20:19, 9:12, 17:17)

Krošelj 20, Friškovec 17, Zoran in Goršič 9; Đorđević 18, Turudić 11, Vujisić 10.

Predrag Radović, selektor slovenske reprezentance:

"Pohvalil bi punce za vso vloženo energijo in borbenost. Zmanjkale so malenkosti, da bi tekmo prelomili v našo korist. Srečanje je odločil skok, ki so ga Srbkinje dobile s 50:30. Imele so tudi veliko število prostih metov. Tu imamo še ogromno rezerve. Tekma je bila odlična za začetek evropskega prvenstva. Imela je pravi naboj. Glavo gor, moramo vztrajati in v nadaljevanju popraviti napake iz današnje tekme."