Španija znova premočna za evropske prvake

Slovenska moška članska reprezentanca je v četrtek  v areni Stožice nastopila na peti kvalifikacijski tekmi za uvrstitev na svetovno prvenstvo leta 2019 in proti izbrani vrsti Španije utrpela tretji poraz.

(foto: KZS/Aleš Fevžer)

Španci so tako edini tekmeci v skupini B, ki so Slovence premagali na obeh tekmah. V Burgosu so bili boljši z 92:84, v Ljubljani pa so slavili s 83:72.

Varovanci Radovana Trifunovića so se brez pomoči Luke Dončića, Anthonyja Randolpha in Gašperja Vidmarja težko upirali nasprotnikom.

Njihov primanjkljaj je bil še posebej opazen pri skoku (35:50) in meqtu iz igre (25/70 oz. 35,7 % : 44,4 %), dveh ključnih razlogih za sinočnji poraz Slovenije.

Španci so zaradi boljšega izkupička pri teh dveh elementih in tudi bolj borbene igre precej z lahkoto vodili večji del srečanja in dobili prav vse štiri četrtine, odločilno razliko pa so si priigrali v prvi polovici četrte četrtine, ko so prednost 10 točk (50:60) z delnim izidom 11:5 povečali na 16 točk (55:71).

Na strani Španije se je prav vseh 12 igralcev vpisalo med strelce, največ točk pa je dosegel Joaquin Colom, na strani Slovenije pa sta dvomestno število točk vknjižila le Jaka Blažič in Vlatko Čančar.

Kvalifikacije za SP 2019:

Četrtek, 28. junij:

SLOVENIJA - ŠPANIJA 72:83 (20:26, 17:19, 13:15, 22:23)

Blažič 18, Čančar 17, Mesiček 8; Colom 16, Fernandez 11, Saiz in Hernangomez 10.

Radovan Trifunović, selektor moške članske reprezentance:

"Čeprav je morda na trenutke delovalo, kot da se niso borili, verjemite, da so igralci dali vse od sebe. Španija ima fizično izredno močno in homogeno ekipo, ki vseh štirideset minut igra v istem ritmu. Mi smo se borili, a ta borba ti vzame veliko moči in sape, zato je morda, kdaj izgledalo, da se fantje ne trudijo dovolj. To tekmo moramo čim prej arhivirati in se maksimalno pripraviti na obračun s Črno goro."