Nižje lige

Parklji zadržali svojega najkoristnejšega igralca

Izkušeni branilec Dejan Mlakar bo tudi v prihodnji sezoni branil koš ljubljanskih Parkljev, s katerimi se je dogovoril za podaljšanje pogodbe.

(foto: KK Parklji; Igor Martinšek)

30-letni Ljubljančan je bil v pretekli sezoni, še posebej po odhodu Željka Zagorca in Milana Kovačevića, vlečni konj članske ekipe svojega matičnega kluba, ki je tekmovanje v drugi slovenski košarkarski ligi s 16 zmagami in 18 porazi končal na 8. mestu.

"Mleks" je v svoji drugi zaporedni sezoni pri Parkljih v povprečno 31 minutah na tekmo dosegal 11,9 točke, 4,9 skoka, 3,9 podaje in 1,2 pridobljeni žogi.

Svojo najboljšo predstavo je prikazal na gostujoči tekmi proti škofjeloškemu LTH Castingsu (80:78), ko je v 40 minutah igre vknjižil kar 31 točk, 7 skokov in 4 podaje (indeks 33).