V Turčiji sezono končala še zadnja slovenska legionarja

Evropski klubski podprvak Fenerbahče Dogus je sinoči na tretji tekmi polfinala turškega državnega prvenstva še tretjič porazil Banvit in kot prvi napredoval v veliki finale, kjer se bo pomeril z Anadolu Efesom ali Tofašem.

(foto: Championsleague.basketball)

Trener Sašo Filipovski in njegov varovanec Gašper Vidmar sta branilce naslova pošteno namučila, saj sta na prvih dveh tekmah v Istanbulu izgubila za vsega 5 (86:81 in 98:93), na včerajšnjem srečanju v Bandirmi pa za 11 točk (73:84).

Zlati slovenski reprezentant je nastopil le na prvih dveh obračunih in v skupno 50 minutah zbral 15 točk, 8 podaj, 7 skokov ter 2 blokadi in pridobljeni žogi.

V sezoni je v igro vstopil na 34 srečanjih, v povprečno 23 minutah pa dosegal 8,7 točke, 4,8 skoka, 1,6 podaje in 1,1 pridobljene žoge.

V letošnji sezoni najmočnejšega turškega prvenstva so tekmovali tudi Zoran Dragić, Jaka Klobučar in Jure Balažič.

Dragić (na 8 odigranih tekmah je imel povprečje 21 minut, 5,9 točke, 2,3 podaje, 1,5 skoka in 1,1 ukr. žoge) je vse do vnovične poškodbe križne kolenske vezi branil barve Efesa, Klobučar (na 29 tekmah povp. 27 minut, 10,2 točki, 4,8 podaje, 4,2 skoka in 1,4 ukr. žoge) in Balažič (na 30 tekmah povp. 16 minut, 4,6 točke, 1,6 skoka, 0,6 podaje in 0,2 ukr. žoge) pa sta z Istanbulom BB in Gaziantepom sezono končala na 11. (11 zmag in 19 porazov) in 14. mestu (10-20).