Slovenci zmagoviti na prvih tekmah končnice

V Španiji se je v najbolj kakovostnem državnem prvenstvu v košarki včeraj začela končnica, v kateri se za preboj v polfinale borijo trije slovenski košarkarji.

(foto: arhiv Luke Dončića)

Luka Dončić, Anthony Randolph in Jaka Blažič so četrtfinalne boje začeli z odliko. Dvojec madridskega Reala je doma ugnal Tenerife (83:73), edini slovenski predstavnik v dresu Andorre pa je v gosteh porazil Barcelono (76:94).

STATISTIKI TEKEM: REAL - TENERIFE, BARCELONA - ANDORRA

Dončić je k zmagi v 22 minutah igre prispeval 14 točk (1/2 za eno, 2/6 za dve in 3/6 za tri), 4 skoke, 3 podaje ter 1 pridobljeno žogo in blokado, Randolph je v 21 minutah dosegel 11 skokov, 9 točk (4/4 za eno, 1/5 za dve in 1/2 za tri) in 1 podajo, Blažič pa je v 21 minutah zabeležil 14 točk (2/2 za eno, 3/6 za dve in 2/3 za tri), 4 skoke in 2 podaji.

Drugi četrtfinalni tekmi bosta na sporedu v torek (Iberostar Tenerife - Real Madrid) in sredo (MoraBanc Andorra - Barcelona Lassa).