Krka podaljšala finale na vsaj štiri tekme

Ekipa Krke je na domačem parketu v Novem mestu prvič v letošnji sezoni ugnala Petrol Olimpijo in z zmago na tretji tekmi finala lige Nova KBM izid v zmagah poravnala na 1:1.

(foto: KZS)

Novomeščani so Ljubljančane porazili s tesnih 80:78 in s tem poskrbeli, da bomo v finalni seriji uživali pri spremljanju še vsaj dveh razburljivih obračunov. Tretja tekma bo v Ljubljani na sporedu že ta petek, četrta pa v nedeljo v Novem mestu.

Za razliko od prvega srečanja, ki se je končalo z 21 točkami razlike, je bila druga tekma finala neprimerljivo bolj izenačena, zmagovalca pa smo dobili šele v dramatični končnici.

V prvem polčasu je tempo igre tudi brez poškodovanega Mitchella McCarrona narekovala Olimpija in po kar 10 različnih strelcih in 47 doseženih točkah (Devin Oliver in Jan Špan 8) na glavni odmor odšla s prednostjo 8 točk (39:47), Krka pa je v tretji četrtini začela graditi preobrat in s 5 zaporednimi točkami v režiji Paola Marinellija in Marka Jošila v 26. minuti izid izenačila na 55:55, v četrto četrtino pa po 4 zaporednih točkah Gregorja Hrovata in Jordana Morgana odkorakala s 6 točkami zaostanka (57:63).

Nadvse izenačen dvoboj se je tako prelomil v zadnji periodi rednega dela, natančneje v zadnjih dveh minutah. Mirza Begić je 162 sekund pred koncem zaostanek Olimpije znižal na vsega točko razlike (76:75), potem pa se je gostom povsem ustavilo v napadu, gostitelji pa so v preostalem času z večjo agresivnostjo izsilili še šest prostih metov in po 15. točki Jošila zmagali z 80:78.

Pri Krki, ki je tokrat zbrala enako število skokov kot Olimpija (37), sta si naziv najkoristnejšega igralca razdelila Žiga Dimec (17 točk, 8 skokov, 4 izs. os. napake in 1 blokada) in Hrvat Dino Cinac (14 točk, 6 skokov ter 2 podaji in izs. os. napaki), pri Olimpiji, ki je imela boljši met iz igre (52:40 %), a tudi več izgubljenih žog (17:7), pa je bil najbolj učinkovit Jan Špan (15 točk, 7 podaj, 3 skoki in izs. os. napake ter 1 blokada).

Liga Nova KBM za prvaka, finale:

Torek, 22. maj:

KRKA - PETROL OLIMPIJA 80:78 (22:23, 17:24, 18:16, 23:15) [1:1]

Dimec 17, Marinelli in Jošilo 15, Cinac 14; Špan 15, Oliver 14, Morgan 11.

Simon Petrov, trener Krke:

"Veseli me, da smo uspeli izvleči to zmago. Igrali smo veliko bolje kot na prvi tekmi, a še vedno s preveč napakami v obrambi. Upam, da smo videli, kakšno košarko moramo igrati, da premagamo Petrol Olimpijo."

Zoran Martić, trener Petrola Olimpije:

"Na nek način pričakovana tekma. Jasno nam je bilo, da bo šla Krka v totalen pretep in na ta način iskala svojo priložnost. Mi smo jim z izgubljenimi žogami v drugem polčasu olajšali pot do zmage. Je pa glede na stil igre na koncu presenetljivo razmerje v prostih metih."