Celjanke s prvo zaključno žogico za sedmi zaporedni naslov

Danes ob 18. uri bo v Celju na sporedu tretja tekma finala slovenskega državnega prvenstva za članske košarkarice, v katerem Cinkarna Celje za ubranitev naslova prvaka potrebuje le še eno zmago.

(foto: ŽKK Celje)

Celjanke so namreč v finalni seriji dobile oba prva obračuna s Kranjčankami iz vrst Triglava, z nocojšnjo zmago pa si lahko že zagotovijo 14. naslov državnih prvakinj.

Varovanke Damirja Grgića so na prvi tekmi v Celju slavile s prepričljivih 78:45, na drugi tekmi v Kranju pa zmagale z zgolj 7 točkami razlike (62:69).

Izbranke Ernesta Novaka bodo na tretji tekmi skušale ponoviti odličen drugi polčas z druge tekme, v katerem so na krilih 23 točk razigranega dvojca Urška Žibert - Rebeka Abramovič dale 33, prejele pa 21 točk, svojo računico pa imajo seveda tudi Štajerke, ki jih iz črnih minut pogosto izvleče boljši skok.

Pri slednjih so bile na prvih dveh srečanjih najbolj učinkovite Hrvatica Iva Slonjšak, Larisa Ocvirk in Američanka Oderah Chidom, ki so na prvih dveh tekmah finala skupaj prispevale kar 65,3 % vseh doseženih točk Celja (96 od 147).

V primeru zmage Triglava, se bo 4. tekma finala odigrala 21. maja v Kranju.

1. SKL za ženske, finale:

Petek, 18. maj:

CINKARNA CELJE - TRIGLAV (18.00)

Damir Grgić, trener Cinkarne Celja:

"Tretjo tekmo finala si želimo energetsko in taktično odigrati na visokem nivoju. Zavedamo se, da bo to odvisno tudi od ekipe Triglava. Odločeni smo, da izkoristimo že prvo zaključno žogico v naši dvorani in pred našimi navijači, ki jih vabim, da nas pridejo podpreti in proslaviti morebitni 14. naslov državnih prvakinj."

Ernest Novak, trener Triglava:

"Na domači tekmi smo drugi polčas odigrali dobro. Rad bi, da tak pristop in željo pokažemo tudi na tekmi v Celju."