Mlajše kategorije

V Novi Gorici se je v nedeljo zaključil še zadnji finalni turnir državnih prvenstev mlajših starostnih kategorij, novi državni prvaki pa so postali košarkarji Helios Sunsov.

(foto: KZS)

Domžalčani so v finalu z 82:69 porazili gostitelje turnirja in tako šampionskima pokaloma v selekcijah starejših mladincev in mlajših pionirjev dodali še naslov prvaka starejših pionirjev.

Varovanci Gašperja Papeža so po prvem polčasu zaostajali z 32:39, po vrnitvi iz garderobe pa so začeli topiti prednost Novogoričanov.

Slednji so zadnjič vodili v 22. minuti (40:38), potem pa do konca tretje četrtine dodali le še 12, prejeli pa kar 23 točk (Urban Klavžar 18, David Savič 3, Alen Toroman 2) in pred začetkom četrte četrtine zaostajali z 52:61.

V zadnjih desetih minutah gostje izbrancem Jana Zavrtanika niso dopustili, da bi se ti približali na manj kot 6 točk, zmago pa so potrdili z delnim nizom 7:0, s katerim so postavili tudi končni rezultat tekme.

Najkoristnejši igralec finala je bil Urban Klavžar, ki se je na koncu ustavil pri 38 točkah, 7 izsiljenih osebnih napakah, 6 skokih, 2 pridobljenih žogah in 1 blokadi, pri poražencih pa je bil najbolj učinkovit najboljši skakalec zaključnega turnirja (52 skokov) Saša Ciani, ki je zbral 29 točk, 15 skokov, 10 izsiljenih osebnih napak, 2 blokadi in 1 pridobljeno žogo.

Za najboljšega strelca turnirja je bil izbran igralec tretjeuvrščenega Grosuplja Mark Filip Ivankovič, ki je vknjižil skupno 93 točk. Ivankovič je bil uvrščen tudi v najboljšo peterko turnirja, kamor so bili postavljeni še Jaka Klobučar (Krka), Nejc Pajntar (Nova Gorica mladi), David Savič (Helios Suns) in Jošt Flerin (Helios Suns).