Mlajše kategorije

Pri starejših pionirjih bodo okronani novi državni prvaki

V Novi Gorici se bo danes iztekel zaključni turnir državnega prvenstva za košarkarje do 15 let, na katerem se bosta za naslov prvaka udarili moštvi Nova Gorica mladi in Helios Suns.

(foto: KZS)

Novogoričani so se v finale prebili s tesno polfinalno zmago nad Grosupljem (83:81), Domžalčani pa s prepričljivo polfinalno zmago nad novomeško Krko (89:49).

Barvarji, ki so na tekmi izgubljali le v prvi minuti, so do neulovljive prednosti prišli ob koncu tretje četrtine, ko so s pomočjo Jana Videja, Tilna Beganoviča in Jana Šetine dosegli 9 zaporednih točk in vodstvo povišali na 26 točk (66:40), vrtnice, ki so ob polčasu zaostajale, pa so si možnost za osvojitev naslova prvaka priigrale z odlično četrto četrtino, ko so na krilih 28 točk udarnega trojca Saša Ciani - Matevž Žižmond - Nejc Pajntar dale kar 30, prejele pa le 13 točk.

Na strani Nove Gorice in Heliosa sta bila najkoristnejša Saša Ciani (24 točk, 18 skokov in 12 izs. os. napak) in Urban Klavžar (26 točk, 7 skokov in ukr. žog ter 6 izs. os. napak), na strani Grosuplja in Krke pa so bili najbolj učinkoviti Mark Filip Ivankovič (42 točk, 11 skokov in 8 izs. os. napak) ter Rok Zaman (12 točk, 4 izs. os. napake in 3 skoki) in Jaka Klobučar (14 točk, 13 skokov in 5 izs. os. napak).

Zadnji tekmi sezone državnega prvenstva starejših pionirjev bosta na sporedu danes ob 16. (za 3. mesto: Grosuplje - Krka) in 18.30 uri (za 1. mesto: Nova Gorica mladi - Helios Suns) v športni dvorani Osnovne šole Milojke Štrukelj.

Zaključni turnir državnega prvenstva za starejše pionirje:

Sobota, 12. maj:

Polfinale:

NOVA GORICA MLADI - GROSUPLJE 83:81 (15:19, 14:22, 24:27, 30:13)

Pajntar 26, Ciani 24, Žižmond 21; Ivankovič 42, Jug 14, Skubic 10.

POSNETEK TEKME

HELIOS SUNS - KRKA 89:49 (24:14, 20:13, 22:13, 23:9)

Klavžar 26, Savič 12, Pajnič 11; Klobučar 14, Zaman 12, Hočevar 9.

+2 #5 Slo 11:39 14-05-2018
Bravo Franci lepo napisano.

+13 #4 Franci 11:08 14-05-2018
Čestitke vsem udeležencem zaključnega turnirja. Nosilci medalj si zaslužijo se posebno občudovanje. Verjamem, bodo vsi nastopajoči dobri košarkarji, ker pa niso vsi enako razviti bo čas pokazal kdo bo dosegel več in kdo malo manj, vsi pa bodo igrali kosarko, imeli bodo delovne navade, lepe spomine to pa tudi največ steje v življenju.

+1 #3 KK GROSUPLJE 01:03 14-05-2018
Bravo vsem fantom za borbeno igro in sportni duh. Za avtorja obeh besedil pa bi jima samo sporocil da imajo prav vsi fantje iz ekipe Grosuplje A enake zelje po zmagi vsi se trudijo po najboljsih moceh Ivankovic je gonilo ekipe kar pa se ne pomeni da so drugi clani ekipe nepomembni in se jim "fucka" za zmago. Nekateri igralci so pac bolj nadarjeni in majo to sreco da imajo tak talent. Ekipa Grosuplje je imela cela zeljo po najvisjih uspehih. In s takim razmisljanjem se mi prav smilita.

+12 #2 Grosuplje A 19:01 13-05-2018
Čestitke fantom za osvojeno 3. mesto. Sam sem sicer pričakoval, da bomo prvaki, očitno sem malo precenil kakovost ekipe. Glede na vse je tudi 3. mesto uspeh. Vsi smo kdaj nejevoljni na Ivankoviča ker preveč solira, ampak mu je potrebno priznati, da je edini ki ima voljo, željo in energijo po zmagi. Sam sem veliko prcakoval od Juga, očitno je to njegov maksimum, enostavno ne teče , nima želje in volje za kaj več. Nidorfer in Skubic odigrala po pričakovanjih, sicer malo preplaseno vendar z vec zelje in energije kot Jug. Glede na njun odnos do treningov bosta še napredovala.
Očitno so Domžale boljše, Nova Gorica pa ima več žara in energije, torej je 3. mesto realno in ga lahko stejemo za uspeh.

+11 #1 U15 13:54 13-05-2018
Helios favorit finala. Obe tekmi odigral suvereno s pol moči. Tudi N Gorica zasluženo v finalu, po izenačeni tekmi v polfinalu. Grosuplje favorit tekme za 3 mesto. Lahko bi igrali tudi finale, če bi imeli nekaj več želje po zmagi. Z izjemo Ivankoviča nihče ne kaže energije. Center se ves čas sprehaja po igrišču in potem ko se zbudi gre na koš ali skok. Beki se povsem zanašajo na Ivankoviča. Škoda za Grosuplje.