Za naslov lige NBA se po neverjetni predstavi LeBrona Jamesa bori le še osem klubov

V severnoameriški ligi NBA so sinoči postali znani zadnji udeleženci četrtfinala. Zadnje mesto med najuspešnejšo osmerico so zasedli aktualni podprvaki Cleveland Cavaliersi, ki so na dramatični sedmi tekmi prvega kroga končnice izločili Indiano Pacerse.

(foto: NBA.com)

Konjeniki so tekmece na domačem parketu ugnali s 105:101, predčasnemu odhodu na počitnice pa so se ognili z neverjetno predstavo svojega prvega zvezdnika LeBrona Jamesa.

"Kralj" James je po košu Victorja Oladipa za znižanje zaostanka Indiane na 100:96 prevzel odgovornost nase, v naslednjih dveh napadih gostiteljev dosegel 3 točke zapovrstjo in 23 sekund pred koncem tekme prednost Clevelanda povišal na odločilnih 7 točk razlike (103:96).

33-letni ameriški krilni igralec je v 43 minutah igre vpisal kar 45 točk (11/15 za eno, 14/22 za dve in 2/3 za tri), 9 skokov, 7 podaj in 4 pridobljene žoge, s čimer je postal novi rekorder po številu pridobljenih žog v končnici lige NBA.

STATISTIKA TEKME

Na svoji 237. tekmi v končnici je število pridobljenih žog povišal na 399. Prejšnji rekord je bil v lasti Scottieja Pippna, ki je na 208 tekmah v končnici vknjižil 395 pridobljenih žog.

James v letošnji končnici lige NBA v povprečno 41 minutah na tekmo (2. mesto na lestvici) beleži 34,4 točke (1.), 10,1 skoka (8.), 7,7 podaje (6.), 1,4 pridobljene žoge (19.) in 1 blokado (16.).

V polfinalu vzhodne konference se bodo tako pomerili Toronto Raptors in Cleveland Cavaliers ter Boston Celtics in Philadelphia 76ers, v polfinalu zahodne konference pa se že merijo Houston Rockets in Utah Jazz (1:0 za Rakete) ter Golden State Warriors in New Orleans Pelicans (1:0 za Bojevnike).