Na svoji tretji tekmi v četrtfinalu Evrolige je Real Madrid pred domačimi navijači drugič premagal Panathinaikos in si priigral priložnost, da se na zaključni turnir uvrsti že pred koncem tega tedna.

(foto: Euroleague.net)

Madridčani so Atenčane v Madridu porazili z 81:74, v naslednji krog tekmovanja pa se lahko v španski prestolnici prebijejo že v petek.

Na izjemno razburljivem obračunu je moštvi še minuto pred koncem ločevala le samcata točka (73:72), potem pa so ''beli baletniki'' z izdatno pomočjo Jayceeja Carrolla in Felipeja Reyesa dosegli 8 zaporednih točk in 11 sekund pred zadnjim zvokom sirene povedli z 81:72.

Panathinaikos je bil od Reala najslabši pri odstotku meta za 2 točki (42,5:51,3 %), zapravil pa je tudi kar 14 žog.

Reyes je tekmo končal pri 5 točkah, 4 skokih in 1 podaji ter bil najkoristnejši igralec Reala, Carroll pa je bil s 17 točkami njegov prvi strelec.

Luka Dončić in Anthony Randolph sta po količniku učinkovitosti v ekipi zasedla 3. in 5. mesto. Dončić je v 27 minutah dosegel 10 skokov, 7 točk (1/2 za eno, 3/11 za dve in 0/1 za tri), 3 podaje in 1 pridobljeno žogo, Randolph pa je v 16 minutah vpisal 8 točk (4/4 za eno, 2/4 za dve in 0/1 za tri), 2 skoka in 1 podajo.