Miami Heat je sinoči na peti tekmi osmine finala lige NBA proti Philadelphii 76ersom utrpel še četrti poraz in posledično izpadel iz nadaljnjih bojev za njegov četrti naslov prvaka.

(foto: Miami Heat)

Goran Dragić in njegovi soigralci so v Philadelphii prvič v svoji seriji dosegli manj kot 100 točk, po oseminštiridesetih minutah igre pa klonili z 91:104.

V prvem polčasu (46:46) si nobena ekipa ni priigrala višje prednosti, po najdaljšem odmoru pa je sledila odločilna tretja četrtina, v kateri so gostitelji na krilih Daria Šarića in Jonathana Redicka dali kar 34, prejeli pa 20 točk in pred zadnjimi dvanajstimi minutami povedli z 80:66.

Za zmago Philadelphie, ki se je v četrtfinale lige NBA uvrstila prvič po letu 2012, je največ točk (27) prispeval Redick, pri Miamiju pa je največ točk (18) zbral Kanadčan Kelly Olynyk.

Goran Dragić je tekmo končal pri 15 točkah (1/2 za eno, 4/10 za dve in 2/6 za tri), v 35 minutah pa je vknjižil še 5 podaj in 1 skok.

"Gogi" je v letošnji sezoni lige NBA odigral 80 tekem, v povprečno 31 minutah na srečanje pa beležil 17,3 točke, 4,7 podaje, 4 skoke in 0,8 pridobljene žoge.