Zlatorog pred domačimi navijači obdržal status slovenskega prvoligaša

V ligi Nova KBM se je sinoči v Laškem odigrala prva tekma 9. in s tem predzadnjega kola lige za obstanek, na kateri je Zlatorog moral priznati premoč gostujočemu Podčetrtku.

(foto: KK Zlatorog Laško)

Laščani so izgubili s tesnih 78:79, a kljub porazu zadržali mesto med prvoligaši, saj je končna razlika ob njihovem domačem porazu znašala precej manj kot ob njihovi zmagi v Podčetrtku (54:86).

Gostitelji, pri katerih je tokrat manjkal prvi organizator igre Nejc Barič, so že v uvodnih minutah pokazali, da ne želijo ničesar prepuščati naključju. Pri rezultatu 10:9 je sledil delni izid 9:0 (Uroš Zadnik, Matic Maček in Cleveland Thomas 3), ki je varovancem Aleša Pipana prinesel prvo dvomestno prednost (19:9).

Gostje, ki so prvo četrtino izgubili z 11:25, so se v drugih desetih minutah (12:19) otresli pritiska in zaigrali veliko bolje, prednost Laščanov pa stopili na polovici tretje četrtine, ko so z dvema zaporednima trojkama Nejca Strnada in Jureta Štruca hkrati prešli v vodstvo (43:44). Pred začetkom četrte četrtine so izbranci Tihomirja Tabaka vodili s 54:52.

Izenačena igra se je nato nadaljevala vse do zadnjih sekund, razburljiv obračun pa so na koncu odločili Strnad, Štruc in Rene Žvan, ki so s skupno 5 točkami naskok Podčetrtka, 18 sekund pred zadnjim zvokom sirene, povečali na odločilne 4 točke razlike (75:79).

Pri zmagovalcih je bil s 27 točkami, 11 skoki, 5 izsiljenimi osebnimi napakami in 1 podajo najkoristnejši igralec Anže Cerkovnik, pri poražencih pa je bil z 28 točkami, 6 skoki, 5 podajami in 3 pridobljenimi žogami najbolj učinkovit Američan Cleveland Thomas.

Danes bosta na sporedu še preostali tekmi 9. kola, na katerih se bodo pomerili LTH Castings in Hopsi (ob 17.30) ter Mesarija Prunk Sežana in Celje (ob 19.00).

Liga Nova KBM za obstanek, 9. kolo:

Petek, 20. april:

ZLATOROG LAŠKO - TERME OLIMIA PODČETRTEK 78:79 (25:11, 12:19, 15:24, 26:25)

Thomas 28, Durnik 14, Maček 12; Strnad 28, Cerkovnik 27, Žvan in Štruc 9.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:

"Čestitam fantom za obstanek v ligi Nova KBM in za vse, kar so pretrpeli v tej sezoni, ki je bila najtežja, odkar Zlatorog igra v 1. SKL."

Tihomir Tabak, trener Term Olimia Podčetrtka:

"Čeprav tekma ni odločala o ničemer, je v Laškem vedno lepo zmagati. Ponosen sem na svoje fante, ki so kljub utrujenosti po sredini tekmi pokazali pravo moč in energijo ter odigrali zelo dobro srečanje. To zmago smo si zaslužili in je nagrada za trdo delo. Laščanom čestitam za ohranitev prvoligaškega statusa."