Miami Heat je sinoči na drugi tekmi osmine finala lige NBA v gosteh s 113:103 premagal Philadelphio 76erse in izid v seriji na štiri zmage poravnal na 1:1.

(foto: Miami Heat)

Vročica je s prvo zmago v končnici prekinila niz 17 zmag 76ersov, ki so predtem zadnjič izgubili 13. marca proti gostujočim Indiana Pacersom (98:101).

Tako kot na prvi, sta Miami in Philadelphia tudi na drugi medsebojni tekmi v drugem delu lige NBA več stavila na napad kot pa na obrambo in skupaj znova presegla mejo 215 doseženih točk.

Obračun so zopet bolje začeli gostitelji, v drugi četrtini pa so gostje na krilih 20 točk Dwyana Wada (15) in Gorana Dragića (5) dali kar 34, prejeli pa le 13 točk in na glavni odmor odšli s prednostjo 14 točk (42:56).

76ersi so v drugem polčasu na vse pretege skušali narediti veliki preobrat in se dobre štiri minute pred koncem približali na vsega 2 točki razlike (96:98), potem pa iz igre zadeli le še trikrat (3/12 oz. 2/5 za dve in 1/7 za tri), za povrh pa izgubili še 3 žoge.

Glavni junak Miamija je bil 36-letni veteran Dwyane Wade, ki je tekmo končal pri 28 točkah, 7 skokih, 3 podajah in 2 pridobljenih žogah.

Za zmago je levji delež prispeval tudi naš Goran Dragić, ki je v 25 minutah dosegel 20 točk (3/4 za eno, 7/11 za dve in 1/3 za tri), 4 skoke in 3 podaje.

Serija se zdaj seli v Miami, kjer bo tretja tekma na sporedu v četrtek, četrta tekma pa v soboto.