Hopsi neporaženi tudi po gostovanju v Sežani

V ligi za obstanek med prvoligaši se je sinoči izteklo 7. kolo, na njegovi zadnji tekmi pa so zmago slavili Hopsi s Polzele, ki so v gosteh s 83:72 porazili Mesarijo Prunk Sežano.

(foto: KZS/Aleš Fevžer)

Polzelani so se s sedmo zaporedno zmago na lestvici še bolj utrdili na prvem mestu, Sežanci pa so s tretjim zaporednim porazom število neuspehov v ligi za obstanek povečali na število pet.

Varovanci Boštjana Kuharja so svojo premoč začeli kazati že v prvi četrtini, v kateri so na krilih kapetana Uroša Godlerja dosegli kar 31 točk oziroma 12 točk več od svojih nasprotnikov (13:31), v drugem delu igre pa prednost povečali še na 23 točk (26:49) in na glavni odmor odšli z naskokom 19 točk (33:52).

Hopsi vodstva niti v tretji četrtini (25:20) niso spustili iz rok, na uvodu četrte četrtine pa so se mesarji s 5 zaporednimi točkami Dejana Milašinovića in Luke Gruma nevarno približali na 9 točk razlike (63:72) in gledalce v dvorani Srednje šole Srečka Kosovela znova dvignili na noge.

Navdušenje gpstiteljev ni trajalo dolgo, saj so gostje s 6 zaporednimi točkami Andraža Rogelje in Dejana Ćupa že v naslednjih dveh minutah zopet prišli do dvomestne prednosti (63:78), Primorci pa se v preostalih petih minutah in pol niso več uspeli približati na manj kot 10 točk razlike.

Glavni junak zmage Hopsov, ki so za dve točki metali s kar 71-odstotno uspešnostjo (22/31), je bil Bosanec Dejan Ćup, ki je z 22 točkami in 11 skoki osvojil dvojnega dvojčka, temu pa dodal še 7 izsiljenih osebnih napak, 6 podaj in 3 pridobljene žoge.

Pri Sežani, pri kateri se je huje poškodoval Luka Grum (zlom noge), je bil z 18 točkami, 8 podajami, 7 skoki, 4 izsiljenimi osebnimi napakami in 1 pridobljeno žogo najkoristnejši igralec Dejan Milašinović.

Liga Nova KBM za obstanek, 7. kolo:

Sobota, 14. april:

MESARIJA PRUNK SEŽANA - HOPSI POLZELA 72:83 (19:31, 14:21, 25:20, 14:11)

Milašinović 18, Grum 17, Urbas in Sirnik 9; Ćup 22, Godler 13, Borse 11.

Igor Thaler, trener Mesarije Prunk Sežane:

"Tekmo smo izgubili v prvi četrtini, v kateri smo odigrali premalo agresivno v obrambi. Nismo uspeli izkoristili malih osebnih napak in gostom dopustili preveč točk. Srečanje nam bo v spominu ostalo predvsem po hudi poškodbi Gruma."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:

"Z današnjo zmago smo se še bolj približali obstanku v ligi Nova KBM. Luki Grumu želim čim hitrejše okrevanje in povratek na parket. Čestitam mojim fantom za zmago."