Alen Omić kljub novi odlični strelski predstavi ostal brez zmage

Košarkarji Budućnosti so že na prvi tekmi v Podgorici izkoristili prednost domačega terena, po drugem uspehu nad aktualno prvakinjo Crveno zvezdo pa jih le še zmaga loči od osvojitve zgodovinskega naslova prvaka.

(foto: KK Budućnost)

Podgoričani so Beograjčane v dvorani Morača ugnali s tesnih 78:77, odločitev o zmagovalcu pa je padla v zadnjih 90 sekundah srečanja.

James Feldeine je minuto in 43 sekund pred koncem silovito prodrl pod koš in kljub dobri obrambi Kyla Landryja izid poravnal na 77:77, Nemanja Gordić pa je v naslednjem napadu spretno izsilil osebno napako Ognjena Dobrića in s polovično uspešnim izvajanjem dveh prostih metov gostitelje znova povedel v vodstvo.

V preostalih 88 sekundah so zvezdaši sprožili še tri mete iz igre, a ker niti en ni našel poti skozi obroč, so se pomembne zmage polastili Črnogorci.

Najkoristnejši igralec tekme je bil Bosanec Nemanja Gordić, ki je za zmago Budućnosti prispeval 17 točk, 5 podaj, 2 skoka in 1 pridobljeno žogo, pri Crveni zvezdi pa je bil najbolj učinkovit Američan James Feldeine, ki je zbral 19 točk, 5 podaj, 3 pridobljene žoge in 1 skok.

Edini slovenski predstavnik Alen Omić tudi na tretji tekmi finala ni razočaral. V 23 minutah je dosegel 18 točk (0/2 za eno in 9/11 za dve), 4 skoke, 3 podaje in 1 pridobljeno žogo.

Morda že odločilna četrta tekma bo v Podgorici na sporedu nocoj ob 21. uri.