Zlatorog čedalje bliže obstanku med prvoligaši

V ligi Nova KBM se je sinoči nadaljeval 7. krog lige za obstanek. Na predzadnji tekmi kola sta se v Laškem srečala Zlatorog in LTH Castings, zmage z 71:63 pa so se razveselili gostitelji.

(foto: KK Zlatorog)

Laščani so s tem v ligi za obstanek vknjižili še šesto zmago in zadržali mesto pri vrhu, Škofjeločani pa so utrpeli že šesti poraz in skupaj s Celjani zasedajo zadnji dve mesti na lestvici.

V prvi polovici tekme si nobena strani ni priigrala več kot 5 točk prednosti, v tretji četrtini pa so varovanci Aleša Pipana pritisnili na stopalko za plin in z delnim izidom 12:3 (Uroš Zadnik 6, Imran Polutak 4, Miloš Miljković 2) razliko povečali na 9 točk (49:40), po 6 zaporednih točkah Davida Kralja in Marka Čergiča pa v četrto četrtino odšli s 4 točkami naskoka (56:52).

Štajerci in Gorenjci si v zadnjih desetih minutah niso bili več tako enakovredni nasprotniki, saj se slednji v zadnjem delu igre svojim tekmecem niso več približali na manj kot 7 točk razlike. Pivovarji so zmago potrdili v izteku 36. minute, ko je Cleveland Thomas njihovo prednost povišal na 11 točk (67:56).

Naziv najkoristnejšega igralca tekme sta si razdelila Uroš Zadnik (18 točk, 4 podaje, 3 ukr. žoge in 2 skoka) in Miloš Miljković (13 skokov, 8 točk, 4 podaje in 1 ukr. žoga), pri LTH Castingsu pa je bil najbolj učinkovit Rade Lisica (8 točk, 7 skokov ter 1 blokada in podaja).

Preostala tekma 7. kola lige za obstanek se bo odigrala danes ob 19. uri v Sežani, kjer se bosta med seboj pomerili ekipi Mesarije Prunk Sežane in Hopsov.

Liga Nova KBM za obstanek, 7. kolo:

Petek, 13. april:

ZLATOROG LAŠKO - LTH CASTINGS 71:63 (21:17, 16:20, 19:15, 15:11)

Zadnik 18, Polutak 12, Thomas 11; Kralj 19, Markovič 15, Stopar 12.

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:

"Gostje so ponovno pokazali dobro igro in se dolgo časa upirali, za kar jim čestitam. Mi danes nismo bili pravi, kar se je videlo skozi celotno tekmo. Ni bilo prave koncentracije in energije."

Jaka Hladnik, trener LTH Castingsa:

"Kljub temu, da smo zaradi poškodb nastopili brez kar treh košarkarjev, ki so bili na začetku sezone standardni člani prve peterke, smo se v Treh lilijah odlično upirali nasprotnikom. Če bodo fantje nadaljevali s takim pristopom, imajo vse možnosti, da se razvijejo v dobre košarkarje, mi pa se v tem primeru nimamo kaj bati, da v zaključku sezone zabeležimo še kakšno zmago."