Goran Dragić v končnici lige NBA najprej proti Hrvatu in Italijanu

Miami Heat je v sredo po podaljšku s 116:109 porazil gostujoče Toronto Raptorse in redni del severnoameriške lige NBA končal z izkupičkom 44 zmag in 38 porazov.

(foto: NBA/Issac Baldizon)

Vročica je s 53,6-odstotno uspešnostjo na lestvici vzhodne konference zasedla 6. mesto, v prvem krogu končnice pa se bo pomerila s Hrvatom Dariom Šarićem in Italijanom Marcom Belinellijem ter ostalimi Philadelphia 76ersi, ki so prvi del z 52 zmagami in 30 porazi (63,4 % uspešnost) končali na 3. mestu.

Ostale pare prvega kroga končnice na vzhodu predstavljajo Toronto Raptorsi (1. po rednem delu) in Washington Wizardsi (8.), Boston Celticsi (2.) in Milwaukee Bucksi (7.) ter aktualni podprvaki Cleveland Cavaliersi (4.) in Indiana Pacersi (5.), na zahodu pa se bodo v seriji na štiri dobljene tekme med seboj pomerili:

Houston Rocketsi (1.) in Minnesota Timberwolvesi (8.), branilci naslova Golden State Warriorsi (2.) in San Antonio Spursi (7.), Portland Trail Blazersi (3.) in New Orleans Hornetsi (6.) ter Oklahoma City Thunder (4.) in Utah Jazz (5.).

Heat si je zadnjo zmago v rednem delu sezone zagotovil v zadnjih dveh minutah podaljška, ko je minimalno prednost s 6 zaporednimi točkami (Justise Winslow 3, Wayne Ellington 2, James Johnson 1) povečal na končno razliko 6 točk (116:109).

S kar 32 točkami je bil prvi strelec tekme Wayne Ellington, ki je s kar 8 doseženimi trojkami (8/12) postavil nov klubski rekord po številu zadetih trojk v rednem delu sezone (227).

Goran Dragić zaradi bolečin v kolenu proti Raptorsom ni zaigral, vendar njegov nastop v končnici ni ogrožen. Edini slovenski predstavnik v ligi NBA je v prvem delu sezone nastopil na 75 tekmah in v povprečno 31 minutah na srečanje beležil 17,3 točke, 4,8 podaje in 4,1 skoka.