Alen Omić rešil Zvezdo in ohranil možnosti za osvojitev svojega prvega naslova lige ABA

Na drugi tekmi finala regionalne lige ABA je aktualna prvakinja Crvena zvezda pred domačimi navijači z 69:59 porazila Budućnost in izid v seriji na tri zmage izenačila na 1:1.

(foto: KK Crvena zvezda)

Za razliko od prve tekme so Beograjčani drugo odprli bolje ter po prvih točkah Alena Omića in Branka Lazića povedli s 6:2, potem pa držali vajeti igre v svojih rokah in prvo četrtino dobili s 17:13.

Podgoričani so v drugi četrtini naredili preobrat in s 7 zaporednimi točkami Nikole Ivanovića, Filipa Barovića in Justina Doellmana pred odhodom na glavni odmor izid poravnali na 31:31, v tretji četrtini pa naredili še korak dlje in si pred zadnjimi desetimi minutami zagotovili minimalno prednost (47:48).

V odločilni četrtini sta bili ekipi izenačeni vse do 37. minute, potem pa so gostitelji izkoristili svoje bogate izkušnje ter s pomočjo Omića, Jamesa Feldeina in Taylorja Rochestia spretno izsilili pet osebnih napak in z devetimi zadetimi prostimi meti dosegli prvo zmago v finalu.

Na tekmi je najbolj učinkovito predstavo prikazal prav naš Alen Omić, ki je v 23 minutah igre vknjižil dvojnega dvojčka, 15 točkam (9/13 za eno, 3/5 za dve in 0/1 za tri) in 10 skokom pa dodal še 1 podajo in pridobljeno žogo (indeks 27).

Po dveh obračunih v Beogradu se finalna serija zdaj seli v Podgorico, kjer bo tretje srečanje na sporedu v petek, morda že odločilna tekma pa v soboto.