Alen Omić poražen na prvi tekmi finala lige ABA

V Beogradu se je sinoči začelo finale 17. sezone regionalne lige ABA, v seriji na tri dobljene tekme pa so prvi povedli košarkarji črnogorske Budućnosti, ki so Alena Omića in srbsko Crveno zvezdo ugnali z 80:76.

(foto: KK Crvena zvezda)

Branilci naslova so tekmo začeli slabo in prvi koš dosegli šele po 7 prejetih točkah, na srečanju pa prvič povedli šele v 13. minuti, ko je Dylan Ennis zadel trojko za 27:25.

Po njegovem košu so Beograjčani zadržali pobudo in na glavni odmor odšli z minimalno prednostjo (38:37), ko so v 23. minuti z delnim nizom 7:0 povedli za 8 točk (47:39), pa se je že zdelo, da bodo razliko do konca obračuna le še poviševali.

Bili smo v zmoti, saj so Podgoričani že v tretji četrtini naredili preobrat in po dveh zaporednih trojkah v režiji Petra Popovića in Nikole Ivanovića v četrto četrtino krenili z naskokom 6 točk (57:63).

Kyle Landry je prednost gostov v 34. minuti povišal na 10 točk (61:71), po približanju gostiteljev na vsega 3 točke zaostanka (76:79) pa zmago dokončno potrdili 17 sekund pred zadnjim sodnikovim žvižgom, ko je Nemanja Gordić s polovično uspešnim izvajanjem dveh prostih metov postavil končni rezultat prve finalne tekme (76:80).

Najkoristnejša igralca Budućnosti sta bila Črnogorec Nikola Ivanović (20 točk, 5 izsiljenih os. napak, 4 skoki in 3 podaje) in Bosanec Nemanja Gordić (18 točk, 7 izsiljenih os. napak, 4 podaje in 3 skoki), pri Crveni zvezdi pa je bil najbolj učinkovit Američan Taylor Rochestie, ki je zbral 13 točk, 10 podaj, 3 skoke in 1 pridobljeno žogo.

Alen Omić je v 19 minutah prispeval 14 točk, 2 skoka ter 1 blokado, podajo in pridobljeno žogo, s tem izkupičkom pa je bil drugi najkoristnejši igralec Zvezde.

Druga tekma finala lige ABA bo v Beogradu na sporedu že danes ob 18.30 uri, potem pa se bo serija za naslednji dve tekmi preselila v Podgorico.