Do konca rednega dela najbolj kakovostnega španskega državnega prvenstva v košarki je ostalo le še osem krogov, v včeraj končanem 26. kolu pa so bili med slovenskimi predstavniki uspešni Luka Dončić, Anthony Randolph in Vlatko Čančar.

(foto: FIBA)

Dončić in Randolph sta z Realom doma premagala Monbus Obradoiro (78:65), Čančar pa je z Burgosom v gosteh porazil Luko Rupnika in Fuenlabrado (69:79).

Poleg Rupnika sta poraz tokrat utrpela tudi Jaka Blažič in pomožni trener Jaka Lakovič. Prvi je z Andorro moral priznati premoč njegovemu nekdanjemu klubu Baskonii (88:75), drugi pa je z Bilbaom prav tako v gosteh klonil proti Estudiantesu (96:84).

Med petimi slovenskimi košarkarji v ligi Endesa je najbolj učinkovito predstavo prikazal Luka Dončić, ki je v 25 minutah dosegel 10 točk (1/2 za eno, 3/5 za dve in 1/2 za tri), 7 podaj, 6 skokov in 1 blokado ter s tem izkupičkom v španskem prvenstvu prvič po mesecu januarju vknjižil več kot 20 indeksnih točk (23).

Blažič je v 25 minutah prispeval 18 točk (5/7 za eno, 5/12 za dve in 1/4 za tri), 3 pridobljene žoge, 2 skoka in 1 podajo in postal prvi strelec tekme, Čančar je v 20 minutah vpisal 9 točk (3/4 za dve in 1/5 za tri), 3 skoke in 1 podajo in s tem pri količniku učinkovitosti postavil nov osebni rekord na Iberskem polotoku (7), Randolph je v 14 minutah zbral 6 točk (2/2 za eno, 2/4 za dve in 0/1 za tri) in 4 skoke, Rupnik pa je v 7 minutah zabeležil 1 točko (1/2 za eno), skok in podajo.

V končnico tekmovanja so trenutno uvrščeni Real Madrid (23 zmag in 3 porazi), Baskonia (19-7), Barcelona Lassa (18-8), Valencia (17-9), Unicaja (15-11), MoraBanc Andorra (15-11), Herbalife Gran Canaria (15-11) in Montakit Fuenlabrada (15-11).