Celjanke po štirih letih posta znova na vrhu

Pretekli vikend je v Mariboru potekal zaključni turnir državnega prvenstva za košarkarice do 17 let, z naslovom prvakinj pa so se prvič po letu 2014 okitile košarkarice Cinkarne Celja.

(foto: KZS)

Celjanke so pot do osvojitve naslova državnih prvakinj začele s polfinalnim obračunom z Grosupljem in se mu s tesno zmago s 70:68 oddolžile za lanskoletni poraz v finalu, na zadnji tekmi sezone pa z 62:53 ugnale še Ježico in njihovo slavje v dvorani Tabor se je lahko začelo.

V finalnem obračunu so se začetne nervoze hitreje otresle Ljubljančanke, ki so po prvih točkah Ane Tije Nikolič, Maše Hlebec in Dunje Novovič uvodoma povedle s kar 11:0, z 10. točko Nikoličeve v 9. minuti prednost povečale še na 18 točk (6:24), prvo četrtino pa dobile s 24:6.

V drugi četrtini so pobudo prevzele Celjanke in na krilih 7 točk Lane Šantelj do konca prvega polčasa naskok tekmic zmanjšale na 8 točk (34:26), v tretji četrtini pa naredile še korak dlje in s prostim metom Nine Drobne prevzele vodstvo (43:42) ter po 30. minutah igre vodile z 52:48.

Zmagovalke smo tako dobili šele v zadnji četrtini, natančneje v zadnjih štirih minutah, ko so izbranke Jureta Krajnca na približanje varovank Mojce Markovič na 56:51 odgovorile s 4 zaporednimi točkami Šantljeve in Ocvirkove ter se v izteku 36. minute oddaljile na odločilnih 9 točk razlike (60:51).

S 13 točkami, 8 skoki, 5 izsiljenimi osebnimi napakami ter 3 podajami in blokadami je bila najkoristnejša igralka finala Lana Šantelj, ki je bila skupaj s soigralko Mašo Ocvirk, Ano Tijo Nikolič (Ježica), Leo Debeljak (Grosuplje) in Natalijo Hočevar (Maribor) uvrščena tudi v najboljšo peterko turnirja.

S 43 doseženimi točkami sta bili najboljši strelki turnirja Lea Debeljak in Elma Dautović (Grosuplje), ki je bila s 36 skoki tudi najboljša skakalka turnirja, za najkoristnejšo igralko zaključnega turnirja pa je bila imenovana igralka Cinkarne Celja Ksenija Mitrić.

Zaključni turnir državnega prvenstva za kadetinje:

Nedelja, 8. april:

Finale:

CINKARNA CELJE - JEŽICA 62:53 (8:24, 18:10, 26:14, 10:5)

Ocvirk 16, Šantelj in Mitrić 13, Anžič 9; Nikolič 21, Marguč 7, Petrovič T. 6.

Jure Krajnc, trener Cinkarne Celja:

"Za nami je ponovno izjemen vikend, ki se je za nas končal pravljično. Vesel in ponosen sem, da lahko kot trener vodim takšno skupino deklet, ki resnično diha kot eno, in ekipo, ki je v teh dveh tekmah prikazala izjemen karakter. Osvojitev naslova državnih prvakov v kategorijah U17 ter U19 je za vse nas velika nagrada ter dodatna motivacija za delo v bodoče in vsi skupaj že z nestrpnostjo pričakujemo nove izzive, ki so pred nami. Velike zasluge za odlične rezultate gredo tudi mojemu strokovnemu štabu Žanetu, Žigi in Klavdiji za izjemno predanost ter odlično delo skozi celo sezono ter seveda klubu, ljudem, ki vsakodnevno skrbijo za to, da imamo resnično odlične pogoje za delo. Ob tej priložnosti bi se rad zahvalil ŽKD Maribor za odlično organizacijo, vsem dekletom ter trenerjem ostalih ekip pa želim dobro delo še naprej."