V Mariboru bomo dobili nove državne prvakinje

V štajerski prestolnici se je v petek začel zaključni turnir državnega prvenstva za košarkarice do 17 let, v finale pa sta se prebili ekipi Cinkarne Celja in Ježice.

(foto: KZS)

Celjanke so si napredovanje zagotovile z zmago nad Grosupljem (70:68), Ljubljančanke pa s slavjem nad Mariborom (51:62).

Že v prvem polfinalu smo videli ponovitev lanskoletnega finala, ki je tedaj pripadel Grosupeljčankam. Tokrat se je slika obrnila, saj so Celjanke v izjemno izenačeni končnici strle odpor tekmic in na koncu zmagale s tesno razliko 2 točk.

Tudi v drugem polfinalu smo spremljali nadvse izenačeno igro, Ljubljančanke pa tekmo v svojo korist prelomile med 32. in 36. minuto, ko so naredile delni niz 9:0 in prednost s 3 povišale na 12 točk (45:57).

Tekma za končno tretje mesto in finale se bosta v dvorani Tabor odigrala v nedeljo ob 15. oziroma 17. uri.