Mlajše kategorije

Litija ob 65. obletnici obstoja predstavila svoje znanje v tujini

Košarkarji in košarkarice mlajših starostnih kategorij košarkarskega kluba Litija so se pretekli vikend udeležili priznanega mednarodnega turnirja v tretjem največjem češkem mestu Ostrava.

(foto: KK Litija)

Litijani so redni udeleženci omenjenega turnirja, saj so se ga letos udeležili že četrtič, na njegovi 23. izvedbi pa so se kot edini slovenski predstavniki predstavili s kar petimi ekipami.

Zasavci so se v boj s češkimi, latvijskimi, litovskimi, madžarskimi, nemškimi, poljskimi in slovaškimi klubi spustili s fantovskimi ekipami do 11, 12 in 16 let ter dekliškima ekipama do 10 in 12 let in osvojili dve 4. in 5. mesti ter eno 7. mesto.

Najboljši rezultat sta dosegli dekliška ekipa do 10 let in fantovska ekipa do 11 let, peti mesti sta osvojili fantovski ekipi do 12 in 16 let, končno sedmo mesto pa je zasedla dekliška ekipa do 12 let.

V vseh selekcijah turnirja, razen pri kadetskih, kjer se je med seboj pomerilo 8 zasedb, je tekmovalo najmanj 11 moštev.