Triglav po izjemni tretji četrtini ostaja pri le enem porazu

V slovenskem državnem prvenstvu za članske košarkarice se je sinoči zaključilo 8. kolo drugega dela, v katerem so nov par točk vknjižila moštva Aksona Ilirije, Triglava, Cinkarne Celja in Konjic.

(foto: KZS)

Ljubljančanke so že v torek ugnale Grosuplje (60:66), Kranjčanke, Celjanke in Konjičanke pa so včeraj odpravile Maribor (45:73), Ježico (102:58) in Domžale (33:78).

Medtem ko so bile v Celju in Domžalah zmagovalke odločene že v prvem polčasu (64:28 in 14:35), pa je v Mariboru po prvih dvajsetih minutah še vse viselo v zraku.

Mariborčanke, ki so po prvi četrtini celo vodile s 15:13, so ob glavnem odmoru namreč zaostajale le za 6 točk (25:31), zato so nove pokalne prvakinje po vrnitvi iz garderobe morale napeti vse svoje moči, da so zlomile njihov trdoživ odpor.

Bolj učinkovita igra Gorenjk je obrodila sadove že v prvih treh minutah tretje četrtine, saj so se gostje po košu Simone Kuzme z 11 zaporednimi točkami (Maja Jakobčič 5, Urška Žibert 4 in Maruša Seničar 2) najprej oddaljile za 15 točk (27:41), s 17. točko najkoristnejše igralke tekme Rebeke Abramovič pa prednost v 28. minuti povišale še na 22 točk (31:53).

Tolikšna razlika se je za gostiteljice v zadnjih 10 minutah izkazala za previsoko, zato so se državne podprvakinje na koncu povsem lahkotno sprehodile do 7. zmage v drugem delu tekmovanja.

Najbolj učinkovita igralka 8. kola drugega dela je postala Zala Friškovec, ki je za zmago Cinkarne Celja nad Ježico prispevala 26 točk, 10 skokov ter 4 podaje in pridobljene žoge (indeks 33).

1. SKL za ženske, 8. kolo 2. dela:

Sreda, 4. april:

MARIBOR - TRIGLAV 45:73 (15:13, 10:18, 9:25, 11:17)

Kuzma 13, Cvijanović 9, Ribič 7; Abramovič 17, Žibert 12, Jakobčič in Jesenšek 11.

Žiga Ravnikar, trener Maribora:

"V drugem polčasu smo zelo popustili in nismo našli rešitve v napadu, zato so košarkarice Triglava prišle do zaslužene zmage. Čestitam tudi mojim dekletom za korektno odigrano tekmo."

Ernest Novak, trener Triglava:

"Čestitke dekletom za zmago."

CINKARNA CELJE - JEŽICA 102:58 (29:15, 35:13, 20:11, 18:19)

Ocvirk 27, Friškovec 26, Marić 21; Bajrektarević 12, Kropivšek 10, Gerič Škopac, Špoljar in Šeruga 6.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celja:

"Čestitke moji ekipi za zmago. Lahko sem zadovoljen s prvim polčasom tekme."

Mojca Markovič, trenerka Ježice:

"Čestitke nasprotnicam za zmago!"

DOMŽALE - KONJICE 33:78 (10:22, 4:13, 7:21, 12:22)

Grintal in Pintar 10, Kračan 5, Oven 3; Ramšak 13, Hatunšek 12, Sevšek 10.

Vlado Velikonja, trener Domžal:

"Očitno so nekatere naše igralke že pred tekmo sprejele vlogo poraženk. Razumem, a ne odobravam. Res pa jim ni lahko. A nekatere se ne predajajo. Naša igra je bila porazna. Čestitke Konjicam za lahko zmago."

Stojan Fink, trener Konjic:

"Vse igralke so prikazale kolektivno igro in vsaka je dodala svoj delež k novi zmagi."