Ilirija prekinila zmagovalni niz Grosuplja

Na včerajšnji zgodovinski dan slovenske moške košarke se je odigrala tudi prva tekma 8. kola drugega dela slovenskega državnega prvenstva v ženski košarki. Na njen sta se pomerili ekipi Grosuplja in Aksona Ilirije, v Grosuplju pa so zmago slavile Ljubljančanke.

(foto: ŽKD Ilirija)

Varovanke Alena Ploja so izbranke Slavka Duščaka premagale s 66:60 in vknjižile četrto zmago v ligi za prvaka, Grosupeljčanke pa so v njej utrpele četrti poraz.

Gostje so tekmo odprle s 5 zaporednimi točkami Ele Stergar in Ele Mićunović, ki je vodstvo Ilirije v 4. minuti povišala še na 6 točk (4:10), potem pa so sledile minute gostiteljic, ki so z delnim izidom 14:5 (Teja Goršič 7, Mojca Ahac 5, Maša Gabrijel 2) prvo četrtino dobile z 18:15.

V drugi četrtini smo pričakovali, da bodo Grosupeljčanke nadaljevale z izvrstno igro, a se jim je povsem ustavilo, Ljubljančanke pa so na drugi strani na krilih 13 točk Nine Gabrovšek dosegle kar 26 točk in v drugo polovico tekme odkorakale s prednostjo 14 točk (27:41).

Dolenjke so se v drugem polčasu skušale vrniti v igro a zmago, se s pomočjo Lee Mehle in Lee Debeljak v 27. in 31. minuti približale na vsega tri točke razlike (45:48 in 49:52), potem pa zopet popustile in izgubile s 60:66.

Pri Iliriji sta si naziv najkoristnejše igralke razdelili Nina Gabrovšek (24 točk, 10 izsiljenih os. napak, 8 podaj, 2 skoka in 1 ukr. žoga) in Ela Stergar (14 točk, 12 skokov, 4 blokade in 1 podaja), pri Grosuplju pa je bila najbolj učinkovita Teja Goršič (11 točk, 8 skokov, 5 podaj in 1 ukr. žoga).

Ostale tri tekme kola bodo na sporedu danes. Maribor bo ob 17. uri gostil Triglav, Ježica bo uro kasneje gostovala pri Cinkarni Celju, Domžale pa bodo ob 20.30 uri gostile Konjice.

1. SKL za ženske, 8. kolo 2. dela:

Torek, 3. april:

GROSUPLJE - AKSON ILIRIJA 60:66 (18:15, 9:26, 18:11, 15:14)

Gabrijel 14, Goršič 11, Kenda 10; Gabrovšek 24, Mićunović 18, Stergar 14.

Slavko Duščak, trener Grosuplja:

"Odigrali smo dobro tekmo. Škoda, da smo v drugi četrtini prejeli 26 točk. Dvigniti moramo glave in misliti na naslednje tekme. Čestitke Iliriji za zmago."

Alen Ploj, trener Aksona Ilirije:

"Čestitam dekletom za zelo dobro predstavo in novo zmago. Z njo smo naredili še en velik korak proti zastavljenemu cilju, ki smo si ga zastavili pred sezono. Čestitke tudi ekipi Grosuplja za korektno igro."