Miami Heat si je štiri tekme pred koncem rednega dela lige NBA s težko prigarano domačo zmago nad Atlanta Hawksi zagotovil mesto v končnici vzhodne konference.

(foto: Miami Heat)

Vročica je Sokole v American Airlines areni ugnala s 101:98 in bo tako še osmič v zadnjih desetih letih nastopala v drugem delu najmočnejše košarkarske lige na svetu.

Floridčani so do 42. zmage v sezoni prišli po zaslugi učinkovite igre v zadnjih treh minutah četrte četrtine, ko so zaostanek 8 točk (98:90) z 11 zaporednimi točkami (James Johnson 4, Tyler Johnson 3, Hassan Whiteside in Josh Richardson 2) spremenili v vodstvo in končno zmago.

Kljub temu, da se v zadnjih 180 sekundah ni vpisal med strelce, je največ točk na tekmi dosegel prav naš Goran Dragić, ki je z 22 točkami (1/2 za eno, 6/10 za dve in 3/4 za tri) in 10 skoki vknjižil 3. dvojnega dvojčka v sezoni, v 28 minutah pa dodal še 3 podaje in pridobljene žoge.

Miami Heat, ki se na lestvici vzhodne konference trenutno nahaja na 6. mestu, se bo na preostalih štirih tekmah rednega dela lige NBA pomeril z Atlanta Hawksi (4. aprila v gosteh), New York Knicksi (6. aprila v gosteh), Oklahoma City Thunderjem (9. aprila doma) in Toronto Raptorsi (11. aprila doma).