Košarka je zakon!

 
 
 

 

 

 

SLO košarka na FB

facebook

Krka in Primorska po vstopnico za ligo ABA

V zahodnem srbskem mestu Čačak se bo danes začel zaključni turnir krstne sezone druge divizije regionalne lige ABA, na katerem bosta po naslovu prvaka skušala poseči tudi slovenski predstavnici Sixt Primorska in Krka.

(foto: Borac/Duško Radišić)

Na parket dvorane Borac bodo prvi stopili Novomeščani, ki se bodo ob 18. uri srečali z gostiteljem Borcem, Koprčani pa se bodo v drugem polfinalnem paru ob 20.30 uri pomerili z Vršcem.

V polfinalu ni izrazitih favoritov, saj so na medsebojnih tekmah v rednem delu tekmovanja vsi dvobojevalci eno srečanje zmagali, eno pa izgubili, rahlo prednost za osvojitev naslova prvaka pa kljub temu dajemo ekipi Borca, saj bo slednja imela daleč največjo in najglasnejšo podporo s tribun.

Najkoristnejši igralci polfinalnih dvobojevalcev so 26-letni srbski krilni center Borca Nemanja Todorović (povprečno 13,4 točke, 6,1 skoka in 1 ukr. žoga na tekmo), 25-letni srbsko-bosanski krilni igralec Krke Marko Jošilo (13,6 točke, 9,8 skoka in 4,3 podaje), 27-letni hrvaški krilni center Sixta Primorske Marjan Čakarun (12,5 točke, 6,8 skoka in 1,7 podaje) in 23-letni srbski branilec Vršca Dušan Kutlešić (14,6 točke, 3,6 skoka in 3,1 podaje).

Finale druge divizije lige ABA, ki bo odločalo o potniku v elitno ligo ABA, bo na sporedu v sredo ob 19. uri.

2. liga ABA, polfinale:

Torek, 3. april:

BORAC - KRKA (18.00)

Simon Petrov, trener Krke:

"Zelo smo zadovoljni, ker smo se uvrstili na zaključni turnir. Svojo priložnost bomo iskali na tekmi proti Borcu, ki pa je velik favorit, saj igra pred res fantastično publiko. Vseeno bomo dali vse od sebe in ga skušali presenetiti."

SIXT PRIMORSKA - VRŠAC (20.30)

Jurica Golemac, trener Sixta Primorske:

"Čestitke vsem ekipam za uvrstitev na zaključni turnir 2. lige ABA. Vedno je lepo nastopati na takšnih turnirjih, na katerih seveda ne zmagujejo vedno favorizirane ekipe. Na polfinalni tekmi se bomo pomerili z Vršcem, s katerim v tej sezoni igramo že prav mini ligo, saj se bomo pomerili še četrtič. Spoštujemo in cenimo kolege iz Vršca, ki imajo odlično ekipo, z veliko mladimi košarkarji. Čaka nas izredno težka tekma, a v dvoboj vstopamo samozavestno, z željo, da v sredo zaigramo tudi v velikem finalu."


Sorodni prispevki:

VIDEO: Krka in Primorska redni del 2. lige ABA končali z zmago

Slovensko državno prvenstvo v ligi ABA še bolj izgubilo na veljavi

Share

Komentarji   

 
0 #3 Samsung 09:21 04-04-2018
Citati Peceki:
Citati Samsung:
Samo, da ne bo srbski lobi zmagal in bodo sodniki kradli, imata naši ekipi lepe možnosti. Seveda ne bo lahko.


Prva kljukica je zabeležena


Obe kljukici zabeleženi. Sam skoraj dajem malce prednosti Krki. Konec koncev je izločila domačina, ki je letal visoko.
Citat
 
 
+2 #2 Peceki 20:13 03-04-2018
Citati Samsung:
Samo, da ne bo srbski lobi zmagal in bodo sodniki kradli, imata naši ekipi lepe možnosti. Seveda ne bo lahko.


Prva kljukica je zabeležena
Citat
 
 
+1 #1 Samsung 15:22 03-04-2018
Samo, da ne bo srbski lobi zmagal in bodo sodniki kradli, imata naši ekipi lepe možnosti. Seveda ne bo lahko.
Citat
 

Dodaj komentar

Iskalnik