Za naslov lige ABA se bo potegoval tudi slovenski pokalni prvak

V regionalni ligi ABA smo sinoči dobili še drugega finalista. Črnogorski Budućnosti se je v finalu 17. ligaške sezone pridružila branilka naslova, srbska Crvena zvezda, ki je z drugo zmago v polfinalu izločila črnogorski Mornar.

(foto: Crvena zvezda mts)

Alen Omić in Beograjčani so si tretjo zaporedno uvrstitev v finale lige ABA priigrali s prepričljivo igro, s katero so tekmece iz Bara po štiridesetih minutah igre odpravili z 88:69.

Trikratni ligaški prvaki so večji del posla opravili že v prvem polčasu, saj so svoje nasprotnike tako v prvi kot tudi drugi četrtini zadržali pod 20 točkami, sami pa jih obakrat dosegli 26 in na najdaljši odmor odšli s prednostjo 15 točk (52:37).

V prvi polovici tekme sta bila pri Zvezdi strelsko najbolj razpoložena Ognjen Dobrić in James Feldeine, ki sta skupaj prispevala 17 točk, Omić pa je prvi polčas končal pri 5 točkah.

V tretji četrtini so gostje zaostanek znižali na 12 točk (68:56), gostitelji pa so zmago potrdili med 34. in 37. minuto, ko so naredili delni izid 13:3 in razliko z 8 (70:62) povečali na 18 točk (83:65).

Najkoristnejši igralec in prvi strelec Crvene zvezde je bil 23-letni srbski krilni igralec Ognjen Dobrić, ki je dosegel 19 točk, 4 skoke, 2 pridobljeni žogi ter 1 podajo in blokado, Alen Omić pa je v zgolj 14 minutah igre prispeval 11 točk ter 2 skoka in podaji.