V Evroligi se je sinoči končal predzadnji krog rednega dela, v katerem smo slovenski košarkarski navdušenci z največjim zanimanjem pospremili slovenski dvoboj med Luko Dončićem in Anthonyjem Randolphom ter Alenom Omićem.

(foto: Euroleague.net)

Izenačen obračun je po dramatičnem zaključku dobila ekipa Reala, ki je v hali Aleksandra Nikolića moštvo Crvene zvezde ugnala z 82:79.

Tekmo je odločil kdo drug kot najkoristnejši igralec Evrolige Luka Dončić, ki je sekundo pred koncem srečanja zadel trojko za zmago!

19-letni slovenski košarkarski biser je dvoboj po 31 minutah igre končal pri 24 točkah (7/9 za eno, 4/5 za dve in 3/7 za tri), 9 skokih, 4 podajah, 3 pridobljenih žogah in 1 blokadi, s tem izkupičkom pa je še četrtič v sezoni postal najkoristnejši igralec kroga!

Dončića je po dobljeni tekmi obstopila množica novinarjev, ki jim je Luka na vprašanje, ali se bo prijavil na letošnji nabor lige NBA, odgovoril, da bo to odločitev sprejel ob koncu sezone.

V Beogradu sta se izkazala tudi Alen Omić in Anthony Randolph. Prvi je na parketu preživel 25 minut in bil s 25 točkami (3/4 za eno in 11/13 za dve) in 10 skoki najbolj učinkovit igralec Crvene zvezde, drugi pa je v 20 minutah zabeležil 7 točk (2/5 za dve in 1/6 za tri), 5 skokov ter 1 blokado in pridobljeno žogo.