Miami Heat je na svoji 76. tekmi v sezoni lige NBA gostil Chicago Bullse in vknjižil 41. par točk, s katerim je od uvrstitve v končnico oddaljen le še za eno zmago.

(foto: Miami Heat)

Vročica je Bike premagala z rezultatom 103:92, potrebno zmago pa bo skušala doseči na zadnjih šestih tekmah rednega dela.

Na njih se bo po vrsti pomerila z Brooklyn Netsi (doma), Atlanta Hawksi (doma in v gosteh), New York Knicksi (v gosteh), Oklahoma City Thunderjem (doma) in Toronto Raptorsi (doma).

Tako kot pri torkovi dobljeni tekmi s Konjeniki, je bila tudi za uspeh proti Bikom ključna granitna obramba, s katero so Floridčani nasprotnika omejili na zgolj 36-odstotni met iz igre.

Varovanci Erika Spoelstre so na drugi strani igrišča iz igre metali s 45-odstotnim metom, odločilno prednost pa so si zagotovili v zadnjih dveh minutah, ko so s trojkama Justisa Winslowa in Kellyja Olynyka tekmece zadržali na varni razdalji z dvomestno razliko.

Prvi strelec Miamija je bil tokrat Josh Richardson, ki je dosegel 22 točk, naš Goran Dragić pa je v 32 minutah igre prispeval 17 točk (4/4 za eno, 5/8 za dve in 1/3 za tri), 5 skokov in podaj ter 1 pridobljeno žogo.