Konjice obstale na pragu presenečenja, Triglav zmago vpisal kljub najslabši tekmi sezone

V slovenskem državnem prvenstvu za članske košarkarice so se podpisali pod 6. kolo drugega dela, v katerem so prednost domačega igrišča izkoristile le branilke naslova.

(foto: ŽKK Konjice)

Cinkarna Celje je doma s 116:26 odpravila Domžale in jim prizadejala že 20. zaporedni poraz, Triglav, Grosuplje in Maribor pa so v gosteh premagali Aksona Ilirijo (55:66), Ježico (52:70) in Konjice (64:67).

Vse štiri zmagovalne ekipe so že v prvi četrtini močno prevladovale, dramatičen zaključek pa se je nato zgodil le v Slovenskih Konjicah, kjer so bile gostiteljice na pragu presenečenja.

Po koncu tretje četrtine je Konjičanke in Mariborčanke ločevalo 5 točk (42:47), po novih koših Tee Ramšak in Katje Klančnik pa so varovanke Stojana Finka v 31. minuti zaostanek znižale na vsega točko razlike (46:47) in poskrbele za razburljivo končnico.

Izbranke Žige Ravnikarja so v naslednjih minutah prikazale bolj učinkovito, a spet ne tako odlično igro, da bi tekmicam pobegnile za več kot 5 točk, ključen trenutek tekme pa je prišel v zadnjih 27 sekundah, ko je po košu Ramšakove za 64:65 osebno napako izsilila Tina Cvijanovič in z obema zadetima prostima metoma Mariboru priborila težko prisluženo zmago.

Za najkoristnejšo igralko 6. kola drugega dela je bila imenovana Zala Friškovec, ki je za zmago Cinkarne Celja nad Domžalami pristavila kar 34 točk, 4 izsiljene osebne napake, 3 skoke, podaje in pridobljene žoge ter 1 blokado (indeks 36).

1. SKL za ženske, 6. kolo 2. dela:

Torek, 27. marec:

AKSON ILIRIJA - TRIGLAV 55:66 (8:20, 18:10, 11:21, 18:15)

Stergar 18, Mićunović 16, Draganič 13; Abramovič 26, Žibert 13, Prevodnik 10.

Alen Ploj, trener Aksona Ilirije:

"Čestitam mojim dekletom za dobro in korektno odigrano tekmo. Videli smo, da ko se držimo dogovorov, smo blizu najboljšim ekipam. Sedaj imamo teden dni časa, da se odpočijemo, sestavimo in pripravimo na nove tekme."

Ernest Novak, trener Triglava:

"Odigrali smo daleč najslabšo tekmo v tej sezoni. Čestitke Iliriji za hrabro igro in pristop."

Sreda, 28. marec:

CINKARNA CELJE - DOMŽALE 116:26 (26:7, 29:5, 34:12, 27:2)

Friškovec 34, Krošelj 30, Marić 18; Hribar in Grintal 5, Tajher 4, Pintar in Kračan 3.

Damir Grgić, trener Cinkarne Celja:

"Zaslužena visoka zmaga. Čestitke mojim igralkam, prav tako pa vse dobro do konca sezone želim ekipi Domžal."

Vlado Velikonja, trener Domžal:

"Rutinirana zmaga Celja. Naša dekleta so hotela pokazati, da se lahko vsaj malo kosajo z vrhunsko ekip. In dobrih pet minut je bila njihova reakcija prava, potem pa nas je preprosto zmanjkovalo. Je pa to za naše kadetinje vseeno dobra šola."

JEŽICA - GROSUPLJE 52:70(6:18, 21:17, 6:18, 19:17)

Ziherl 20, Kropivšek in Bajrektarević 13, Škapin 3; Ahac 14, Goršič in Gabrijel 11, Mehle 10.

Mojca Markovič, trenerka Ježice, ni podala izjave.

Slavko Duščak, trener Grosupljega:

"Tekmo smo odprli z dobro igro v obrambi, s tem pa smo dosegli tudi nekaj lahkih košev. Ekipi Ježice nismo dopustili, da se razigra. Srečanje smo odigrali na visokem nivoju. Čestitam mojim dekletom za zmago. Samo tako naprej."

KONJICE - MARIBOR 64:67(8:20, 21:13, 13:14, 22:20)

Tajhar 16, Klančnik 15, Hatunšek 9; Cvijanović 19, Pukl 15, Dautović 12.

Stojan Fink, trener Konjic:

"Danes so se punce borile, kljub temu nam je malo zmanjkalo."

Žiga Ravnikar, trener Maribora:

"Čestitam dekletom za zmago na težkem gostovanju v Konjicah. Tekma ni bila preveč lepa za oko, smo pa prišli do dveh zelo pomembnih točk."