Miami Heat se je po dveh gostujočih porazih na domačem parketu vrnil na zmagovalne tirnice. Včeraj se je tretjič v sezoni lige NBA srečal s Cleveland Cavaliersi in jim z obrambo za v učbenike zadal 30. poraz.

(foto: Miami Heat)

Vročica je aktualne podprvake porazila kar z razliko 19 točk (98:79) in se s 40. zmago na lestvici vzhodne konference vrnila na 7. mesto.

Izbranci Erika Spoelstre so odpor zvenečih tekmecev zlomili že v prvem polčasu, ko so na krilih 21 točk Jamesa Johnsona (11) in Kellyja Olynyka (10) dali kar 54, prejeli pa le 34 točk.

Floridčani so na tekmi podelili neverjetnih 9 blokad! Kar 4 je prispeval Dwyane Wade, ki je dvakrat blokiral LeBrona Jamesa, 3 je zbral James Johnson, po 1 pa sta dodala Josh Richardson in Jordan Mickey.

Prvi strelec tekme je bil Kelly Olynyk, ki je zabeležil 19 točk, pri poražencih, ki so dosegli najmanj točk v sezoni, pa je največ točk vpisal LeBron James (18).

Goran Dragić je srečanje končal pri 10 točkah (2/4 za dve in tri), v 29 minutah igre pa je dodal še 5 podaj in 3 skoke.