V ligi NBA je bilo včeraj odigranih devet precej izenačenih tekem. Na eni od njih je nastopil tudi edini slovenski predstavnik Goran Dragić, ki je z Miami Heatom gostoval pri Indiana Pacersih in po podaljšku izgubil s 107:113.

(foto: Cleveland Cavaliers)

Gostje so tudi brez trenerja Erika Spoelstre, ki se je pred začetkom tekme vrnil v Miami, da bi prisostvoval rojstvu svojega prvorojenca, dvoboj začeli izvrstno in po prvih točkah Jamesa in Tylerja Johnsona ter Bama Adebaya povedli s 7:0, po dobljeni prvi četrtini (21:30) pa v naslednjih 20 minutah nekoliko popustili in pred četrto četrtino zaostajali za 8 točk (82:74).

Ko je že kazalo, da bodo gostitelji zlahka prišli do zmage, pa so se Floridčani vendarle zbrali, vzpostavili svoj ritem igre in s trojko Jamesa Johnsona, dobrih pet minut pred koncem rednega dela tekme, znova prevzeli vodstvo (90:91).

Moštvi sta se nato vztrajno izmenjavali v vodstvu, Vročica pa je imela osem sekund pred iztekom četrte četrtine, a je James Johnson zadel le enega od dveh prostih metov (96:96) in sledil je podaljšek.

V dodatnih petih minutah igre so Pacersi nanizali kar 11 točk in se 55 sekund pred zadnjim sodnikovim žvižgom oddaljili za 7 točk (109:102), Heat pa je v preostalem času zmogel doseči le še 5 točk.

Pri zmagovalcih sta največ točk dosegla Victor Oladipo (23) in Thaddeus Young (22), pri poražencih pa sta največ točk zabeležila Tyler Johnson (19) in James Johnson (15).

Goran Dragić je v 35 minutah pristavil 9 točk (3/6 za dve in 1/3 za tri), 6 podaj, 4 skoke in 2 pridobljeni žogi in šele dvanajstič v tej sezoni zbral manj kot 10 točk.

Miami Heat je z drugim zaporednim porazom na lestvici vzhodne konference zdrstnil na 8. mesto, zdaj pa ga čakajo kar štiri zaporedne domače tekme, na katerih bo črni niz porazov skušal prekiniti proti Cavaliersom, Bullsom, Netsom in Hawksom.

Liga NBA, ponedeljek, 26. marec:

INDIANA PACERS - MIAMI HEAT 113:107 (21:30, 31:23, 30:21, 14:22, 17:11)

Oladipo 23, Young 22, Bogdanović 18; Johnson T. 19, Johnson J. 15, Adebayo 14.

Kapetan Cleveland Cavaliersov LeBron James je ob zmagi nad Brooklyn Netsi (114:121) dosegel 37 točk in s tem postal šele tretji igralec v zgodovini lige NBA, ki je v 10 sezonah rednega dela presegel mejo 2000 točk. Ta dosežek sta večkrat ponovila le Michael Jordan (11-krat) in Karl Malone (12-krat).