Celjanke prvič poražene v finalu lige WABA

Košarkaricam Cinkarne Celja v Bolgariji ni uspelo ubraniti naslova prvakinj regionalne lige WABA. V finalu zaključnega turnirja v Montani so morale priznati premoč črnogorski Budućnosti Bemax, ki je tako po dveh letih posta znova najboljša ekipa na Balkanu.

(foto: Gojko Kusić)

Podatek, da razlika niti v enem trenutku ni bila višja od 10 točk, dobro opiše, kako izenačeni in napeti tekmi smo bili priča.

Semafor je s prvim košem na srečanju prižgala Zala Friškovec, po njenih dveh točkah pa so se v prvi četrtini med strelke vpisale še njene soigralke Anđela Delić, Iva Slonjšak, Larisa Ocvirk in Nikolina Delić, ki so bile glavni razlog, da so Celjanke v drugo četrtino vstopile z 2 točkama prednosti (14:12).

V drugem delu igre so pobudo prevzele Podgoričanke, z razigrano Nikolino Džebo prevzele vodstvo, po 4 zaporednih točkah Džebove in Božice Mujović pa prvi polčas zaključile z naskokom 6 točk (28:34), kar je bila tedaj najvišja razlika na tekmi.

Izbranke Damirja Grgića so priključek ujele v prvi polovici tretje četrtine, v kateri so z delnim izidom 10:3 Celje vrnile v vodstvo (38:37), potem pa znova popustile, prejele še 12 točk in pred četrto četrtino zaostajale s 45:49.

V zadnji četrtini so Slovenke zaigrale na vse ali nič in s 7 zaporednimi točkami tria Ocvirk - Slonjšak - Chidom v 34. minuti povedle s 55:53, nato pa še enkrat več izgubile osredotočenost v obrambi, prejele 12 zaporednih točk in tri minute pred koncem lovile najvišji zaostanek na tekmi (55:65).

Ko je Nikolina Delić s 3 točkami zapovrstjo, 34 sekund pred koncem, razliko znižala na vsega 2 točki (68:70), je zadišalo po velikem preobratu, ki pa se naposled ni zgodil.

Kristina Topuzović je namreč že v naslednjem napadu izsilila osebno napako in z le enim zadetim prostim metom razliko povečala na 3 točke (68:71), Chidomova pa je nato zgrešila trojko za izenačenje in tekma je bila končana.